Націнка на ліки буде однаковою як для дорогих, так і для дешевих препаратів. Її встановлюватимуть не у відсотках, а у гривнях.  Нині максимальна вигода з продажу медикаментів може становити 25 % від реальної вартості. 

Азаров вимагає справедливих цін на ліки

Відповідно аптеки зацікавлені продавати дорожчі ліки, бо тоді прибуток більший. Нова схема запрацює, як тільки запровадять референтні ціни. Граничну вартість у першу чергу встановлять на препарати, які допомагають під час серцево-судинних захворювань. Вони подешевшають у півтора-два рази. Програма стартує з 15 травня. Проте у міністерстві охорони здоров’я кажуть  - для продажу старих запасів медикаментів аптекам знадобиться ще приблизно 2-3 місяці. Тож запровадження як референтних цін, так і нової схеми нарахування націнок реально запрацює з середини серпня.

Дивіться також: Аптеки називатимуться лише аптеками.

Інна Демченко, перший заступник голови держслужби з лікарських засобів: «Якщо вона продасть вам за 10 гривень прибуток аптеки, або націнка умовно буде 4 гривні і якщо вона продасть за 100 гривень, вона отримає ті самі 4 гривні. тобто вже аптека не зацікавлена в тому щоб пропонувати вам найдорожчі ліки».

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 413