Обережно! податкова. Агітаційні штаби штрафуватимуть за недотримання трудового законодавства. Митарі - проти зарплат "у конвертах". Партії зобов’яжуть оформлювати на постійну роботу всіх учасників передвиборчої агіткампанії. Та політичні сили погроз не бояться.

Від 120 до 200 гривень у день платять за розповсюдження агітлистівок. За 5 годин роздають щонайменше тисячу. Інакше - роботу у партії не зарахують.

Чи покарають партії за тіньові зарплати?

Пропозицій поагітувати за гроші в Інтернеті - тисячі. Вимога до кандидата єдина: щоб не молодший 17 та не старший 60. Аби влаштуватися на таку роботу, достатньо телефонного дзвінка.

Катерина Одарченко, політтехнолог: "Договір з агітаторами полягає в усній формі або максимум потім розписка за отримані кошти від відповідного кандидата вони прекрасно знають, що оплата в конвертах, тому єдині питання, які виникають у штабі, це – коли".

Читайте: На виборах за день можна заробити 2,4 тисячі гривень

Податкова каже, така діяльність - протизаконна. Держава не поповнює бюджету, а люди - не застраховані від шахрайства. За зарплати "у конвертах" партії штрафуватимуть.

Олександр Ревчук, заст. директора  департаменту  ДПС України: "В такому випадку до нараховуються сума податку на доходи фізичних осіб і застосовується основна фінансова санкція у розмірі 25 % від додатково нарахованої суми податку фізичних осіб".

Та Партії погроз податківців не бояться.

Катерина Одарченко, політтехнолог: "Це довести потребує дуже багато часу, зусиль, на нашому досвіді такого пресингу, або впливу адмінресурсу, якщо говорити там про владу та опозицію, не було".

Аби підтвердити незаконне наймання працівників та покарати партійців, податковій потрібні документальні докази. Такі можуть надати самі ж агітатори, заявивши про виплати " у конвертах". Однак люди переконують, працюють не за гроші, а за ідею.

По чім технології для народу: Скільки заробляють політтехнологи

Марія, агітатор: "Нам не платят ничего, мы добровольно работаем, я ще працюю перекладачем, не тільки тут, тобто я працюю перекладачем, а тут займаюся волонтерською роботою".

В чому програма полягає?

Тимур, агітатор: "Программа, ну в чем она, сейчас я вам скажу, целый день спрашивают..., ну, чтоб было все хорошо!"

Трудова угода - гарантія, що з працівником розрахуються. Якщо її немає, довести порушення прав майже неможливо. Політтехнологи кажуть: якщо агітатор наполягатиме, оформитись можна. Ми спробували перевірити. Зателефонували за оголошенням.

Борьба с теневыми зарплатами обернется миллионами уголовных дел

Чи можна якось оформитись офіційно, щоб не було потім ніяких проблем?

Олександр, агітатор: "Нет, к сожалению, у нас не оформляют, но если вы боитесь, что не получите денег, то я вам могу это гарантировать".

Уряд воюватиме з конвертами аж чотирма законопроектами

Та у разі шахрайства, усних гарантій - замало. Довести порушення прав без трудового договору нелегко навіть через суд.

Христина Гавриш, Олександр Черняк, Новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: политика работа заработок агитаторы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2188