Процес приватизації енергооб'єктів в Україні запущений. Дві компанії виявили інтерес до "Закарпаттяобленерго". Повідомили у Фонді держмайна. Енергопостачальна компанія піде з молотка 20 січня наступного року. Держава готова віддати 50% акцій за 135 мільйонів гривень. Нещодавно у Фонді оголосили конкурс з продажу пакетів акцій Вінниця- та Чернівціобленерго. Майже за 170 та 65 мільйонів гривень відповідно. Їх реалізують 7 лютого.

Сергій Дяченко, експерт з енергетики: «До чого це призведе – думаю, що ні до чого. Менеджмент навряд чи зміниться. Обленерго приватизується в першу чергу з точки зору наповнення бюджету.»

Разом з тим прогнозують: ціни, за якими обленерго підуть з молотка, перевищуватимуть стартові лише на кілька процентів. Оформлення контролю над ринком постачання енергії з початку не вплине на підняття тарифів для споживачів. Однак, у перспективі нові власники на це зважаться. Потребуватимуть грошей для оновлення потужностей. Зношеність останніх - 95%.  

Юрій Корольчук, експерт з енергетики: «Не тільки ТЕК виступлять ініціатором, а й ті компанії, які надалі скуплять обленерго. Відповідно потім будуть подавати свої пропозиції в НКРЕ про підняття ціни виключно базуючись на тому, що їм потрібно вкладати в розвиток підприємств. Інше питання, чи вони насправді будуть інвестувати.»

Зараз населення сплачує близько 28 копійок за кіловат електроенергії. Хоча, за словами аналітиків, економічно обґрунтований рівень тарифу наразі втричі більший. Експерти порахували: на модернізацію потужностей теплової генерації Україні потрібно понад 30 мільярдів доларів. Без цього вже за 3-5 років їх доведеться просто закрити.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 525