На вашу квартиру наклали арешт за борги чоловіка чи дружини? - Звертайтесь до суду, щоб захистити своЇ права. АджЕ таке майно перебуває у спільній власності.

Ольга Левенчук, юрист. "Питання, пов’язані із правом власності взагалі і його захистом, зокрема і під час здійснення виконавчого провадження. Це Цивільний кодекс України, а також закон "Про виконавче провадження". Цим законом зокрема прямо передбачено право особи, право власності якої порушено внаслідок накладення арешту, право звернутися до суду із позовом про визнання свого права власності і виключення майна з опису. Це може бути нерухоме майно - квартира, будинок, земельна ділянка, рухоме майно, автомобіль, наприклад. Або дрібне рухоме майно, яке арештовується за описом. Випадки, коли підпадає під арешт майно, належне іншій особі, можуть мати місце зокрема у разі існування права спільної (сумісної) власності, тобто, якщо арештовується майно подружжя, право спільної часткової власності, тобто коли майно належить двом чи більше особам із визначенням їхніх часток. Це може мати місце зокрема у тому випадку, якщо майно, яке належить особі перебуває на зберіганні, у володінні або в користуванні іншої особи, яка є боржником".

Разом із позовом слід подати документи, які підтверджують право на майно. Якщо воно перебуває у спільній власності подружжя, то це свідоцтво про шлюб. Коли ж хочете повернути якусь побутову техніку, то необхідно мати чеки про її придбання, а ще копію постанови про накладення арешту. Також можна оскаржити дії виконавця, який неправильно оформив опис,звернувшись до його керівника.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 602