Українці лідери в порушенні авторських прав, які належать УЄФА. За два попередні чемпіонати було зафіксовано сукупно лише 120 порушень. Тоді, як українські підприємці уже встигли відзначитись понад 250 разів.

Тарас Кислий, радник юридичної компанії, що представляє інтереси УЄФА: «Если в 2008 году это было одно нарушение в месяц, одно нарушение в два месяца, то за последних полгода конечно же динамика увеличилась и мы где-то сейчас получаем по три-четыре поручения в месяц по работе с нарушителями».

Российские фанаты будут бесплатно летать на Евро-2012

Інна Шатова, представник держдепартаменту  інтелектуальної власності: «Никто не имеет права использовать ни знаки УЕФА, ни обозначения которые похожи на знаки УЕФА нельзя использовать например какие либо комбинации слов которые связаны с чемпионатом или намекают на чемпионат это цифры 2012, Евро, чемпионат Европы».

Билеты на Евро-2012 будут именными

Найчастіше на іміджі Євро наживаються турагентства, банки, ресторани, таксі та виробники алкоголю. Це з великих гравців ринку. Неліцензійними сувенірами всіяні підземні переходи Києва. Тож в Україні взялися за посилення захисту авторських прав УЄФА на час проведення Євро-2012. Відповідний законопроект зареєстрований у парламенті. У новому документи штрафи не зросли, лише забороняється комерційне використання квитків на турнірні ігри у будь-яких комерційних цілях.

Евро-2012 в Украине: "жадность порождает бедность" |

Ярослав Огнев'юк, партнер юридичної фірми, що представляє інтереси УЄФА: «По-перше деталізовано проблемне питання і нове власне питання для України це паразитичний маркетинг і більш спрощено процедуру захисту прав УЄФА в господарському судочинстві».

УЕФА ставит Украину в пример Европе

Тарас Кислий, радник юридичної компанії, що представляє інтереси УЄФА: «Пол кожній інстанції встановлені коротші строки по 15 днів на інстанцію і повертається норма стосовно допуску до негайного виконання судового рішення, тобто не треба буде чекати його вступу в законну силу, воно зразу застосовується до виконання».

Та фахівці інтелектуального права погоджуються не з усіма нормами документу.

Читайте: Кто и как защищает символику Евро-2012

Геннадій Андрощук, представник інституту інтелектуальної власності: «Є норми які просто суперечать здоровому глузду. Ну наприклад - особам, які допущені на стадіон забороняється мати та використовувати комерційні маркетингові матеріали в тому числі і документи, листівки і бейджики, емблеми та головні убори. Треба або коментар до цієї норми, бо вас просто можуть вивести якщо ви будете в футболці на якій буде якийсь бренд».

Евро-2012 стимулирует интернет-торговлю

Та українські закони і без того доволі жорсткі, якщо правильно їх застосовувати. Порушення авторських прав УЄФА потягне від 10 тисяч до 50 мільйонів гривень штрафу. За зазіхання на інтелектуальну власність торгівельної марки взагалі загрожує кримінальна відповідальність.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 743