Приватизація облгазів не спровокує підвищення розцінок для населення. Адже тарифи, як і раніше, можуть змінювати лише з легкої руки Національної комісії регулювання енергоринку. Кажуть аналітики. Водночас продаж газорозподільчих компаній не принесе і значних надходжень до бюджету. Масовий продаж державних пакетів міськ- та облгазів запланований на травень цього року. Нині акції 18-ти таких підприємств уже перевели з балансу "Нафтогазу" до Фонду держмайна. Загалом до продажу готують частки 48 підприємств. Як i у випадку з обленерго, держава залишить у своїй власностi 25% акцiй. А пакети компаній, де "Нафтогаз" має менше, ніж чверть, реалізують повністю.

Дмитро Марунич, експерт з енергетики:  «Доприватизація облгазів не буде ефективною для держави і не принесе великих грошей до бюджету. Допродаються невеликі пакети акцій, які фактично не дадуть іншим потенційним покупцям, які зараз не є власниками облгазів, можливості контролювати підприємства.»

Так само тримати дрібні пакети не цікаво і державі. А ось для інвесторів облгази є одними з найцікавіших активів. Адже це регіональні монополісти з постачання блакитного палива населенню та бюджетній сфері. Яка щороку споживає понад 18 мільярдів кубометрів ресурсу. Також монополісти транспортують газ для всіх категорій споживачів. І володіють інформацією про обсяги використання, купівлі, продажу ресурсу, кредитні історії підприємств та населення. А ще на совісті компаній – заміри обсягів споживання та формування регіонального балансу блакитного палива. За словами аналітиків, таке надбання, окрім вітчизняних  бізнесменів, дуже цікаве для "Газпрому".

Сергій Дяченко, експерт з енергетики: «Звичайно, Газпром намагається не тільки постачати газ, а й виходити на прямі договори з постачальниками. Це ж не тільки вихід на споживачів, це прямий контакт з найбільшими промисловими об’єктами України, особливо, що стосується енергоємних базових підприємств.» 

Але це відбудеться не одразу.  Адже, як і раніше, рішення про зміну тарифів ухвалюватиме НКРЕ. А підвищення розцінок стане можливим лише після реформи енергоринку. Коли постачальники та споживачі перейдуть на систему "прямих договорів".

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 490