Депутати уточнили, кого і як визнавати банкрутом. Однак новий документ сприятиме незаконній приватизації підприємств, кажуть експерти. Адже він скасовує мораторій на продаж майна банкрута. Тепер всі активи пускатимуть із молотка. Аби задовольнити вимоги кредиторів.

Закон про визнання боржника банкрутом, ухвалив парламент. Документ має набути чинності за рік. Та експерти кажуть: він сприятиме рейдерству і правопорушенням. Адже дозволяє продавати майно компаній після визнання їх неплатоспроможними. А  до банкрутства будь-яке державне підприємство легко довести штучно.

Анатолій Соболевський, юрист: "Якщо побудувати правильно схему на державному рівні, це тільки з погодження, скажімо так, менеджерів держави, ми зможемо фактично незаконну приватизацію зробити доступною, законною. Для цього потрібно всього-навсього будь-яке державне підприємство зробити неплатоспроможним".

Через ухвалення закону можуть зазнати збитків добросовісні кредитори. Адже їх змушуватимуть повертати власні гроші позичальнику, якщо його протягом року визнають банкрутом. Навіть у тому разі, коли він сплатив кошти вчасно. Хоча, затверджуючи документ, парламентарі навпаки прагнули мінімізувати зловживання.

Андрій Авторгов, керівник агентства з питань боргів та банкрутства: "Задумом законодавців, я так розумію, було те, що, приміром, не допустити незаконного відчуження майна, коштів, яке вже відбулося за рік, а потім боржник оголосив себе банкрутом чи порушив провадження у справі про банкрутство відносно себе. Тобто щоб мінімізувати ризик таких угод, укладених з метою приховати фіктивне банкрутство".

Водночас за законом хочуть віднести розв’язання трудовихспорів до компетенції Господарського суду, який розглядає справу про банкрутство підприємства. Тому, аби добитися повернення зарплати чи поновлення на роботі, працівники будуть змушені звертатися саме туди. Навіть якщо для цього доведеться їхати за кількасот кілометрів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1336