Закрити власний бізнес відтепер простіше. Відповідний закон про спрощення процедури набув чинності. Наполовину скорочується кількість документів, які необхідно було для цього зібрати. Приміром, тепер не потрібно підтверджувати ліквідаційний баланс аудиторським висновком. А він коштував від 5 до 10 тисяч гривень.

Ростислав Кравець, юрист. «Зобов’язання по наданню довідок до органів реєстраційної служби, щодо відсутності заборгованості по податках і зборах і пенсійному фонду, вже покладено саме на органи податкової служби, на органи пенсійного фонду. Також при цьому застосовується принцип мовчазної згоди. Яка заключається у тому, що якщо на протязі 10 днів з моменту звернення відповідної фізичної особи підприємця, чи представника юридичної особи, щодо отримання цих довідок ніяким чином не уде відредаговано – органами податкової служби чи органами пенсійного фонду, то цього буде достатньо для того щоб особа надала реєстраційному органу фактичне підтвердження того, що вона звернулась, відсутність відповіді і це буде вважатись достатнім для ліквідації цієї юридичної особи. Якщо раніше повідомлення кредиторів , кредитор міг оскаржити само ліквідаційну процедуру, те що вони були включені в баланс до кінця цієї ліквідаційної процедури, то сьогодні цей строк зменшений до 1 місяця з моменту коли такий кредитор дізнався про порушення його прав. Тобто фактично може статись така ситуація, що кредитор не зможе заявити свої права, і не зможе повернути собі майно. Я не знаю наскільки це відноситься до спрощення, но виникає така проблема. Керівництво, засновники фактично юридичні особи, повинні на протязі 3-х днів повідомляти органи реєстрації про прийняття рішення про ліквідацію юридичної особи. Раніше цей термін не був встановлений»

За затримку процесу закриття підприємства податківців, чиновників Пенсійного фонду та ліквідаторів каратимуть. Штраф становить від тисячі двадцяти до чотирьох тисяч двохсот п'ятдесяти гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1519