Підприємці знову ризикують залишитися без державної допомоги. Ухвалення закону, за яким її мають надавати, може затягнутися. Президент документа не підписав,  бо в ньому нечітко вказано виконавця і розпорядника коштів. Торік на мікрокредитування малого бізнесу у бюджеті заклали понад 10 мільйонів гривень. Але цих грошей так і не виділили. Адже невчасно затвердили процедуру їх використання. До того ж, пізно ухвалили кошторис. Цьогоріч прописали таку саму суму.

Любов Стасів, голова українського фонду підтримки підприємництва: «250 тисяч гривень це може бути нормальною сумою для малого і середнього підприємця. Від 63 до 75 підприємців може отримати ці кошти. В рамках України це є надзвичайно мало.»

У Фонді підтримки підприємництва кажуть:  востаннє отримували від держави гроші у 2006-му. 2 роки тому на програму мікрокредитування планували виділити 15 мільйонів гривень. За нею мали видавати позики від 50 до 250 тисяч гривень. Рівень відсотків повинен був становити 1,5% від облікової ставки НБУ. Це на  10-12 пунктів менше, ніж у фінустановах. Та грошей так ніхто і не побачив.  

В'ячеслав Биковець, генеральний директор Спілки підприємців України: «Через високі кредитні ставки, через високу вартість застави, яка вимагається банками, через досить таке громіздке адміністрування, що не завжди під силу малому підприємництву, саме малий бізнес не в змозі отримувати такі кредити.»

На думку експертів, аби поліпшити ситуацію, нам потрібно переймати досвід інших країн. Де ставка за кредитами бізнесу на рівні 3-5%. До того ж, необхідно створювати більше структур, що надаватимуть підтримку підприємцям. Приміром, у Росії та Білорусі в усіх регіонах діють гарантійні фонди. Тобто держава виступає поручителем за позиками, які отримують суб'єкти господарювання.

 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 780