Допоки уряд Греції чекає грошових вливань від кредиторів, банки країни масово втрачають клієнтів. Люди знімають гроші з власних рахунків та переводять їх до фінансових інституцій більш надійної Німеччини. Так, загальний обсяг депозитів у грецьких банках, в період з 2009-го по 2011-й роки скоротився на 27%. До 170 мільярдів євро. За це же час, рівень вкладів у німецькі фін установи зріс на 15%. До 2 трильйонів 15 мільярдів євро.

Юаніс Кудакіс, фінансист: «Вкладників лякають дефолтом  Греції. Тож вони, аби убезпечити свої гроші, виводять їх в інші країни. Це не може не позначитися на економічній ситуації країни. І є ще одним негативним чинником, який дуже ускладнить процес виходу держави з боргової кризи».

Греція стала однією з перших жертв фінансово-економічної кризи 2008-го. Два роки тому Афіни отримали кредит від ЄС та МВФ у розмірі 100 мільярдів євро. Та на початку 2011-го стало зрозуміло, що цього не достатньо. Днями, кредитори узгодили черговий пакет фінансової допомоги країні. І погодилися надати ще 130 мільярдів євро. Втім, є скептики, які вважають, що і це Грецію від дефолту не врятує.

Юаніс Кудакіс, фінансист: «Гроші можна вливати без кінця, але вони мають працювати на економіку країни, а не просто покривати борги. Фінансова допомога кредиторів мала б доповнити наявні в Греції активи. Але таких стає дедалі менше».

Втім, у цій ситуації Греція не поодинока. Відтік вкладів також відбувається і в банківській сфері Іспанії та Італії. Там обсяг депозитів знизився до мінімальних показників за останні 2 роки. Гроші з цих країн  так само перекочували в таку поки що надійну банківську систему Німеччини.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 759