У Кабміні та Нацбанку закликають кредитувати реальний сектор уже два роки поспіль. І стільки ж саме фінансисти наводять аргументи, які заважають нарощувати обсяги позик. За цей період їх перелік не змінився.

 Роман Шпек, старший радник комерційного банку: «До  того часу поки не буде вирішено питання ефективної застави, не підуть структурні реформи, доки прямі інвестиції не будуть іти в сектор економіки - кредитні ресурс і не підуть. КР можуть сприяти. Але ми не можемо вирішити тільки за рахунок кредитування структурні проблеми в економіці.»

Головне посилання - у кредитній політиці банк орієнтується на мінімізацію ризиків, а вже потім -  на максимізацію прибутків. Цьому не сприяє неповноцінне повернення ПДВ, та стягнення авансом податків на прибуток. Це вимиває обігові кошти підприємств. І псує їх фінансові показники для банків.

Олександр Дубілет, голова правління комерційного банку: «Самое главное – это чтобы не было вымывания оборотных средств. Невозврат НДС – это плохо. Это плохо  - у предприятий вымывают оборотные средства и они начинают тормозить инвестиционную деятельность. Начинают тормозить и снижать уровень зарплаты.»

На сьогодні заборгованість юридичних осіб перед фінустановами перевищує 600 мільярдів гривень. Понад половину цих позик припадає на банки з першої десятки. Водночас Кабмін прагне, щоб усі більш-менш вільні гроші пішли в економіку.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 703