Якість харчів, якими годують дітей у школах і дитсадках, відтепер перевірятимуть частіше. Але робитиме це не СЕС, а Державна ветеринарна та фітосанітарна служба. Відповідний законопроект планують ухвалити депутати. Раніше ревізії проводили раз на рік, до того ж попереджали про це за місяць.

Петро Карповець, працівник інституту екогігієни та токсикології: «Санепідслужба у зв’язку з ліквідацією не буде мати право приходити не тільки на харчоблок, а взагалі в школу.  Тому що лікар по гігієні дітей і підлітків контролював не тільки харчування, він контролював освітлення, контролював стан повітря в класі, контролював рекреаційні зони.»

Зараз  страви у шкільних їдальнях майже не досліджують. Тим часом витрати на харчування одного молодшого школяра, приміром у столиці, становлять сім гривень. Та лише половина цих коштів іде на їжу, усе інше - накрутки. Чим можуть нагодувати на 3 гривні 50 копійок - страшно й уявити. Продукти до навчальних закладів постачають фірми, що виграли тендери. Тож контролюють їх дуже рідко. 

Ніна Кальдій, співробітник науково-дослідного центру: «Має бути ринкова система контролю. Тобто не просто перевіряти документи у виробника, а перевіряти конкретну продукцію. Якщо це запакований продукт, ви прийшли в супермаркет і його купили, перевірили в лабораторії, отримали реальні аналізи. Що стосується готового сніданку обіду в школі, ви прийшли в їдальню, відібрали цей зразок і конкретно його перевірили, зважили, подивились, що використовували.»

 За підрахунками Петра Карповця, витрати на харчування однієї дитини у школі за нинішніх цін повинні становити сто гривень. Однак, дуже мало родин можуть виділити таку суму. Тому й не скаржаться на якість продуктів і дуже рідко приходять її перевірити. Хоча мають на це повне право.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 665