Європа проти українських заробітчан. ЄС видає такі закони, які змушують чужоземців виїжджати. Схожий документ ухвалили чехи. Досі країна посідала перше місце за популярністю серед тих, хто прагнув знайти роботу. Тепер республіка хоче передусім працевлаштувати власних громадян. Росія взяла приклад зі Старого світу. Тож хто доглядатиме дітей європейців, будуватиме котеджі  та розроблятиме ком’ютерні технології?

Українських заробітчан женуть із Європи. Відтепер мити підлогу чи вікна доведеться європейцям.

Читайте також: Украинские гастарбайтеры захватили "серую зону" в Польше

Українські заробітчани тікають із Чехії. Відколи країна приєдналася до Євросоюзу знайти тут роботу не можливо. Закони для чужинців стають все жорсткішими. Якщо зараз працевлаштуватися  складно, то з липня до республіки - взагалі не потрапити. Тут працюватиме червоне світло для жителів держав, що не входять до ЄС.

Дивіться сюжет: Шукаєте роботу? Готуйтесь до стрес-тестів

Ірина Сушко, президент громадської організації: «Ми можемо говорити про те, що кількість заробітчан, що перебувають на заробітках дійсно суттєво зменшується. Безумовно економічна криза і спроби урядів країн ЄС поборотися із наслідками цієї кризи».     

А саме подолати 9% безробіття. Українців витісняють із Чехії поляки, венгри та румуни. Відтоді як вони стали громадянами ЄС, можуть пацювати тут без перешкод. Фахівці пророкують, із 130 тисяч наших співвітчизників, що виконують роботу законно, до кінця року залишиться близько ста. Поменшає і нелегалів, адже чехи планують значно підвищити штрафи для тих, хто найматиме їх.

Ігор Бураковський, директор інституту економічних досліджень: «Подібного роду кроки були очікуваними з боку конкретних країн і можуть бути в інших країнах де на сьогоднішній день перебувають українські емігранти».   

Така політика не вигідна і для України. Лише цьогоріч заробітчани переслали з-за кордону понад сім мільярдів доларів. Повідомляє  Держкомстат. Це майже стільки, скільки в нашу державу вкладають іноземні інвестори. Тож навіть попри кризу і зростання безробіття в Європі, люди додому не повертаються. За неофіційними даними, за межами батьківщини працюють чотири із половиною мільйони наших співвітчизників, зокрема в Росії – від 500 до 700  тисяч.  

Скандал: У столиці дурять заробітчан: Ні роботи, ні грошей

Ірина Майданік старший науковий співробітник інституту демографії та соц досліджень: «Можливий сценарій, що українці поїдуть в інші країни де будуть більш сприятливі можливості для працевлаштування. Якась частина повернеться на батьківщину».

Не дивина. На захист українських заробітчан вийшли чехи. Місцеві підприємці від змін не в захваті, бо наші земляки незамінні і в сфері комп’ютерних технологій, і для брудної роботи. Низка громадських організацій і соціальних фондів взялися захищати репутацію жінок, які працюють за копійки та змушені терпіти лайку від господаря. В Інтернеті з’явився ролик про чеського студента, який навіть не підозрює, що вікна у його квартирі миє вчитель математики.

Інна Мазуркевич, Павло Бондаренко, UBR.     

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1714