Гроші на дереві не ростуть. Зате їх можна знайти у землі. Якщо вкласти правильно. Продаж насіння - непоганий спосіб заробити у розпал сезону. Варіантів для бізнесу кілька - самостійно виводити нові сорти, фасувати вже готові, вирощувати розсаду,  а також реалізовувати власноруч вирощені овочі.

Олександр Буйволюк, директор фірми з продажу насіння: «Якщо ви просто купили насіння і просто продали, ви приклали мало зусиль, чисто логістичні: приїхали, придбали, продали. Заробили 5 копійок, наприклад. Якщо ви закупили, приїхали, маєте землю, обробили землю, поставили тепличку, посіяли, отримали розсаду, пішли продали, то у вас уже, як мінімум, на 5-6 етапів більше, відповідно, ви вже не 5 копійок заробляєте, а як мінімум 50.»

Утім і витратитися треба щедро, хоча тільки раз. Щоб професійно облаштувати гектар теплиць із усіма комунікаціями потрібно два з половиною - 3 мільйони євро, порахували  у одному з найбільших тепличних комплексів України. Щоб повернути інвестиції якнайшвидше, слід налагодити вузьку спеціалізацію.  

Петро Кирій, головний агроном тепличного комбінату: «Якщо зараз займатися іншими ще культурами, треба набувати кваліфікацію, треба готувати спеціалістів, треба відшліфовувати технологію. На сьогодні, займатися всім і не високо класно, вже не получиться

На кожну тисячу очікуваних прибутків треба вкласти близько 10 тисяч інвестицій на закупівлю насіння. Сюди варто додати щонайменше затрати на оренду приміщення та продавця. Додатковий сервіс можна облаштувати за власним бажанням.  Підраховуючи майбутню виручку, важливо не забути про конкурентів.

Олександр Буйволюк, директор фірми з продажу насіння: «Якщо буде 10 конкурентів біля вас стояти, то ви не зможете поставити на 3-гривневий товар 10 гривень націнки. Але, якщо ви одна унікальна в цьому регіоні і ви розумієте, що зручніше піти до вас купити, ніж взяти за 50 гривень білет на автобус, то звичайно люди підуть до вас.»

Попит на ринку насіння визначається за правилом 80-20. 80% товару продається за 20% часу. Щоб отримувати постійний прибуток, варто урізноманітнити асортимент. Враховуючи, що спочатку потреба є у насінні для теплиць, пізніше - для відкритого ґрунту, потім попит є на квіти та траву для газонів. У середньому, за один сезон можна заробити 10-20 тисяч доларів.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 682