Маєте розкішні хороми? Тоді за них вам доведеться сплачувати щорічні збори. Причому, уже з 2012-го. Стягнення стосуватимуться власників квартир у понад 120 квадратних метрів та приватних будинків, розміри яких перевищують 250 квадратів. Щоправда, до уваги братимуть лише житлову площу. Суму поборів визначатиме Податкова служба. У середньому це буде від одного до двох цілих семи десятих відсотка від рівня мінімальної зарплати за кожен надлишковий метр. Платитимуть як юридичні, так і фізичні особи. Останнім доведеться проводити  обчислення самИм та розрахуватися протягом двох місяців.

Любомир Дроздовський, юрист. "До особи, яка не заплатила вчасно податок, Податкова може застосовувати, зокрема, податкову заставу. Тобто, накладати заборону на відчуження його майна в межах несплаченої суми. Так само податкова може звертатись до суду з вимогою стягнути у примусовому порядку несплачену суму податку."     

Той, хто платити не захоче - може перевести зайву площу будинку до нежитлового фонду. Для цього необхідно замовити новий проект реконструкції помешкання, затвердити його у БТІ та зробити ремонт.

Любомир Дроздовський, юрист. "Житлова площа буде визначатися за технічним паспортом будинку і за правовстановлюючим документом. Якщо при введенні об’єкту в експлуатацію до технічної документації можна було внести зміни таким чином, що, наприклад, мансардний поверх відносити до нежитлової площі або... там збільшити коридорів , кухні, або інших приміщень, які є нежитловими. Залишивши площу житлових приміщень в межах 250 квадратних метрів".

Утім, у те, що податки доведеться сплачувати уже з2012-го - юристи не вірять. ДПС не має достеменних даних про площу квартирі будинків усіх українців. Адже у державі досі ніхто не спромігся повністю наповнити спеціальний єдиний реєстр нерухомої власності. А це - складний і тривалий процес. База даних може з"явитися не раніше ніж за рік.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1028