Блакитного палива до кінця опалювального сезону - вистачить. Запевнили в Укр-транс-газі. У підземних сховищах країни насьогодні є майже 15 мільярдів кубів активного ресурсу. Що дозволяє у повному обсязі виконувати заявки вітчизняних споживачів. Однак, починаючи із 5 січня і до кінця місяця відбір газу збільшили. Зокрема, імпортного, до понад 150 мільйонів кубів за добу. Цьому зраділи у російському Газпромі. Кажуть, такими темпами Україна вибере річні контрактні обсяги палива. За словами експертів, зростання споживання пов'язано з морозами. Коли холоди спадуть, зникне і потреба у придбанні такої кількості ресурсу. 

Валерій Боровик, експерт з енергетики: «Цей газ буде спожитий і буде оплачений, як завжди. Тому що половина зими, навіть більша половина зими, була і не буде такою вже холодною. Тому, що холода почались буквально недавно після нового року.» 

Однак, інші аналітики впевнені: з такою швидкістю споживання власного газу вистачить лише до 1 березня. З початку опалювального сезону вже використали майже 6,5 мільярдів кубів із закачаних до підземних сховищ 20-ти. З них лише половина належала вітчизняному монополісту. Решта – приватним організаціям. За експертними оцінками, сьогодні близько семи мільярдів ресурсу у власності напівдержавної Укрнафти. Залишок – компанії Росукренерго. Якій у минулому році наша країна повернула 11 мільярдів кубів блакитного палива, відсудженого у арбітражі Стокгольма.

Юрій Корольчук, експерт з енергетики: «Замість того, щоб протягом листопада-грудня-січня закуповувати в середньому приблизно 4 мільярди кубометрів газу, Нафтогаз України закуповує близько 2, 5 мільярди. Нафтогаз - економить, і змушений більше піднімати газу. І тому на даний момент, коли настане день М, коли Нафтогазу доведеться піднімати чужий газ з підземних сховищ, це буде газ, який належить Укрнафті.»

То ж можливе дежавю, кажуть фахівці. Саме з такою проблемою у 2009-му зіткнувся екс-керівник Нафтогазу Ігор Діденко. І прийняв рішення відібрати ресурс у компанії Росукренерго, який знаходився на той момент у підземних сховищах. Як відомо, пізніше посадовець майже рік провів у СІЗО. Сьогодні переважна частина блакитного палива належить Укрнафті. Яка згідно з законом має реалізовувати газ першочергово для потреб населення. Чи повториться історія, залежить від погоди та розсудливості керівництва монополіста.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 427