25, 28 і навіть 30 процентів річних. Банки навипередки заманюють клієнтів високими депозитними ставками. Утім, турбуються зовсім не про добробут українців, а про власні гаманці. Бо грошей у фінустанов критично не вистачає.  Хочете підзаробити, не напружуючись? Несіть гроші до банків. Деякі з них беруть на зберігання гривні аж під 30 відсотків річних. Долари - під 10 процентів. Утім, така щедрість - зовсім не від гарного життя.

Наличной гривны в обращении стало на 2 млрд. меньше

А через те, що у фінансових установ - обмаль коштів на рахунках, кредити не приносять бажаного заробітку. А населення не вірить у стабільність гривні.

Дмитро Сологуб, економіст :  " Высокие девальвационные ожидания. Банкам нужна ликвидность. Эту ликвидность достаточно тяжело получить. Ну и происходит балансирование между ставками в долларах и гривнах. Население ожидает, что гривна девальвирует на 10-15%. То и разница в процентных ставках должна быть 10-15%".

Утім, сліпо довіряти банківським ставкам не варто - особливо на короткострокові вклади. Бо окремі фінустанови  йдуть на хитрощі. І може виявитися, що заробите значно менше, ніж те обіцяла реклама.

Ігор Кузнєцов, банкір : " В максимальная ставка по депозиту  начисляется только либо в первой, либо в последний месяц. И средневзвешенная ставка при этом не отличается  от ставки рыночной, которую предлагают другие банки".

Корисно знати : Объемы кредитования продолжают расти

Якщо захочете забрати гроші достроково - штрафувати за це фінустанови не будуть. Більшість видає не тільки саме тіло депозиту, але й зароблені відсотки. Банкіри кажуть: коштів на повернення заощаджень у них вистачає.  Утім, якщо фінансова ситуація  похитнеться - проблеми все ж можуть бути.

Ігор Кузнєцов, банкір : " Если говорить про банки небольшие,  которые входят в категорию средние либо малые банки, то для фонда гарантирования никаких потрясений не будет. Но если произойдёт потрясение, которые мы видели по ряду крупных, которые входят в топ-20,то фонд вряд ли выдержит и сможет выплатить всем желающим".

Украинские банки работают стабильнее западных - НБУ

До кінця року зміни депозитних ставок очікувати не варто. А ось уже з початку 2013-го ставки короткострокових вкладів повільно зменшуватимуться. І знизяться  на три відсотки. Зокрема через те, що закінчаться акційні програми.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки доллар гривна депозит
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4116
Загрузка...
Загрузка...