Банкрутувати доведеться по-новому. З 19 січня  змінилось профільне законодавство. Тепер стягнути гроші з боржників буде простіше. Утім бізнес кажуть що це навряд чи допоможе викорінити корупцію.

В Европе за год исчезли полтысячи банков

Дали гроші на розвиток бізнесу, а фірма збанкрутувала? Повернути втрачене стане простіше. Тепер список компаній, які можуть піти у небуття публікуватимуть не тільки у пресі, але й в інтернеті. А саме - на сайті вищого господарського суду. Крім того, свої претензії зможете  пред’являти протягом усього процесу банкрутства. Ще одна новація: власність фірм-невдах реалізовуватимуть на спеціальних аукціонах. Виручене віддаватимуть кредиторам.

Дмитро Йовдій, юрист : " Майно розпродавалось не регламентовано. І існувала об’єктивна можливість у такій ситуації просто продавати майно за заниженими цінами. Продавати майно на підставних осіб. Для того, щоб з однієї сторони можливість була вивести майно фактично за безцінь, а з іншої сторони - щоб недобросовісні особи могли це майно скупити за безцінь".

Світовий банк прогнозує девальвацію національної валюти

Банкіри ж особливих вигод від зміни закону майже не бачать. Мовляв, корупція залишиться. І кивають на арбітражних керуючих.

Євген Корєшков, начальник сектору з заставних операцій банку : " В статті 43 взагалі є такий пункт, як оцінка майна, яка проводиться на розсуд арбітражного керуючого. Наскільки арбітражний керуючий визначить достовірно її - це таке вагоме питання. І чи буде ця вартість заангажованою".

В Украине кардинально изменилась процедура банкротства

Тому знижувати кредитні ставки банки не збираються. Мовляв ризик не отримати гроші назад залишився високим. Експерти ж не виключають: оновлений закон активізує фірми, які допомагають зникнути бізнесу із ринку. За безболісний процес банкрутства нині вимагають від 10-ти до 20-ти тисяч доларів. За ці гроші посередники домовляються з арбітражними керуючими та суддями. Тепер же вартість подібних послуг може значно зрости.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес деньги банки банкротство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 8521
Загрузка...
Загрузка...