Батареї заледве теплі – газові конфорки на повну.  Так українці рятуються від морозів. Кажуть, спосіб – найдешевший.

Олександр Сергієнко, директор інституту міста : "Ставлять праску, стару таку, велику, чавунну на вогонь, решітку, зверху кілька цеглин та включають газ, І все це горить цілу добу".

Якщо вибух у квартирі стався через вашу недбалість – тобто забули вимкнути конфорку або нелегально користувалися газовим балоном  - відповідати доведеться грошима. Розірвало балон та хтось загинув – позбавити волі можуть строком від 5 до 12  років, кажуть юристи.  Якщо перевіряльники  знайдуть в оселі нелегально встановлений  балон із паливом – передбачена адміністративна відповідальність.

Дмитро Йовдій, юрист : "Тобто якщо до вас прийде інспектор з облгазу і встановить, що ви користуєтесь таким балоном від до нарахує всі витрати, що ви користуєтесь їм без санкції, це просто адміністративний штраф від 17 до 85 гривень".

Якщо вибух стався через несправність системи – відповідати доведеться облгазу, ЖЕКУ або ОСББ.

Дмитро Йовдій, юрист :  "Коли відбувається вибухи газу, то як правило, в такий ситуації по рішенню органів місцевого самоврядування цим особам може бути компенсована як у вигляді грошових коштів, так і у вигляді надання житлових приміщень в інших будинках".

Залишилися просто неба через вибух газу у сусідів – можете розраховувати на компенсацію. А ще, стягувати завдані збитки з того, хто у інциденті винуватий. Щоправда, компенсації від комунальників, можна чекати довго, і, врешті, не дочекатися. Якщо ж квартира була застрахована – виплату отримаєте протягом тижня-двох.

Дивіться також : У Харкові в 16-поверхівці стався вибух – 4 людини загинули

Олександр Залєтов, заступник голови Ліги страхових організацій : "Як правило, у таких випадках страхові компанії не затягують із виплатами, якщо вони у таких випадках не бачать умислу шахрайства з боку клієнта, то намагаються виплатити компенсацію до остаточного врегулювання випадку. Можливо, спочатку виплатити перший транш, потім інший. Все залежить від ситуації, дійсно, чи зібраний від потерпілої особи повний пакет документів, які свідчать про настання страхового випадку".

Нині, кажуть страховики, від подібних випадків страхують й цілі будинки. А точніше їх ОСББ. Загалом же застрахованого житла у державі небагато – близько трьох мільйонів угод.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: взрыв квартира газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1291
Загрузка...
Загрузка...