Бензопилами проти свавілля забудовників. Активісти прийшли під стіни МВС із вимогою припинити незаконне будівництво у Биківнянському лісі, що у Києві. У ніч виборів невідомі вирубали там столітні сосни на чотирьох гектарах заповідної землі. Згодом столична прокуратура заборонила будівництво і наклала арешт на продаж землі.  А проти підприємців порушили кримінальну справу. Утім це їх не зупинило.

Із бензопилами та пеньками, які колись були деревами у Биківнянському лісі, активісти прийшли під стіни МВС. Кажуть: щоб розплющити очі правоохоронців на свавілля забудовників.

Після години очікування під кабінетами високих чинів до мітингувальників виходить речник МВС. Виправдовується - незаконне будівництво - не їхня компетенція. А вина бізнесменів не у тому, що посягнули на історико - меморіальний комплекс, а у тому, що надто захопилися.

Дивіться також : Забудовники знищили 4 гектари Биківнянського лісу

Володимир Поліщук, речник МВС : " З"ясували, що майже на чотири мільйона вони мали вирубати дерева, але вони вчинили  протиправні дії: вирубали те, що не можна було там рубати. Там був припис щодо пересадження цих зелених насаджень. Всі документи передали до прокуратури. Прокуратура порушила кримінальну справу".

Тетяна Наконечна,  журналіст : " На вимогу столичної прокуратури дозвіл на будівництво скасували, а проти забудовників порушили кримінальну справу. Утім, їх це не злякало. Техніка працювала тут цілодобово. Зупинити її зміг лише приїзд журналістів".

Читайте також : Застройщики варварски вырезали 100-летние сосны на 10 гектарах

За інформацією активістів, тут нібито планують зводити супермаркет. Навіть фундамент заклали.

Володимир Бондар, громадський активіст : " Еще в 11 утра я был здесь перед акцией под МВД, здесь стояло более 10-ти единиц техники, но сегодня они уже не работали. Еще вчера велись работы круглосуточно. Как видите, даже пеньков не осталось, все выкорчевано, вывезено".

Дерева на чотирьох гектарах вирубали у ніч виборів. Землю будівельній компанії Київрада виділила ще у 2007-му. Люди, які називають себе охоронцями, ховаються за зеленими воротами. Журналістів не пускають.

Активісти кажуть, їхні соратники пробралися на територію. Але їх закрили і не випускають.

" У вас на территории находятся наши активисты. - Незаконно. Учитывая ситуацию, что стройка здесь запрещена эта территория общественная".

Це цікаво : Как могут наказать палачей Быковнянского леса? В гостях у прокурора

Охоронці не реагують. Йдемо спілкуватися із полоненими через залізний паркан.

Максим Несміяно,  громадський активіст : " Нас пропустили сотрудники милиции, после чего они покинули территорию и нас не выпускают.  Следы свежие, час назад отъехала вся техника".

Захисники лісу кличуть на підмогу товаришів. Кажуть, стоятимуть до останнього.

Михайло Шарко, громадський активіст : " Мы сейчас  будем прикладывать максимально много усилий совместно с другими общественными организациями для того чтобы прекратить полностью стройку".

Дивіться також : Под Киевом вырубают лес и раздают земельные участки

Активісти переконані: вгамувати апетити забудовників зможе лише спеціальний закон про мораторій на вирубку зелених насаджень. Відповідний документ мають намір невдовзі подати до Верховної Ради. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лес стройка активисты вырубка деревьев
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 934