Основна помилка підприємця - усне оформлення відносин з органами місцевого самоврядування. Правильний шлях - позиціонувати МАФи  як свою власність і домагатися оренди землі під ними. Ще краще підписати комплексний договір з органом місцевого самоврядування, в якому можна передбачити режим використання приміром Малих архітектурних форм як автобусних зупинок із закріпленням всіх прав підприємця. В іншому разі війни з комунальними службами не уникнути.

Михайло Ілляшев, керуючий партнер юридичної фірми. «В цілому законодавство України досить гарно регулює ці питання. Кожен підприємець, який починає співпрацювати з державним органом чи комунальним підприємством повинен розуміти, що він буде слабкою стороною у цих відносинах. Тому повинен ставитися до оформлення документів ще більш ретельно ніж він це зазвичай робить у відносинах з підприємцями, як він.Існує закон про державне партнерство. Він визначає з чого починається таке партнерство. Як обирається партнер держави і як оформлюються їхні взаємовідносини. Як правило все це починається з конкурсу. В результаті виграного конкурсу він укладає договір і на підставі цього договору потім працює з державним органом. Якщо підприємець намагаючись пройти поза конкурсом чи за домовленістю з певним державним органом чи без такої домовленості. цей підприємець повинен розуміти, що якщо він обійде такий конкурс, а конкурс повинен бути проведений, то він буде видіти і вести бізнес на бочці з порохом. В будь який момент зміниться влада, зміниться керівник з яким він має відносини і його бізнес перестане існувати в тому вигляді в якому він це бажає. Слід перевіряти повноваження державного органу на те щоб вкладати такий договір. не зважаючи на те, що ти навіть приймаєш участь у конкурсі бажано перевірити,як цей конкурс проводиться. Якщо виграв конкурс, ти не повинен розслаблятися, а швидко оформлювати інші взаємовідносини з держорганами з договором для того щоб потім прокуратура чи інші органи не скасували його результати».

Органи місцевої влади часто ухвалюють незаконні рішення, аби відшукати додаткові джерела поповнення місцевого бюджету, кажуть експерти. Нерідко буває і своїх кишень. Але в такомуразі вам ніхто не дасть жодних гарантій.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 787