Компанія «Blackberry» змінила керівництво. Джим Балсілі і Майк Лазарідіс, які управляли корпорацію двадцять років поспіль, покинули свої посади та вже не головують у раді директорів. У керма виробника смартфонів став Торстен Хейнс. Раніше він керував операційним відділом. Раду директорів очолила Барбара Стайміст. Аналітики вже оцінили рокіровку.

Джон Джексон, аналітик: «Успіх нових керівників залежатиме від настроїв ринку. Якщо він і надалі сприйматиме політику компанії та її продукцію, все буде гаразд. Якщо ж нові начальники введуть зміни, які не сподобаються ринковим гравцям, тоді, кар’єра цих посадовців в компанії вже не буде такою успішною».

Останнім часом Blackberry сильно поступилася своїми ринковими позиціями корпораціям-конкурентам Apple та Google. Особливо негативним виявився минулий 2011-й рік: планшет від компанії не отримав очікуваного попиту, строки виходу нових смартфонів кілька разів відкладали, і головне через збій у дата-центрі компанії, кілька днів не працювали інтернет-сервіси Blackberry. Як наслідок, вартість акцій компанії скоротилася на 75%, а частка на ринку з 15% до 10%.

Торстен Хейнц, аналітик: «Компанії варто починати прислуховуватися до своїх клієнтів, а не бігати навипередки з конкурентами. Оскільки така тактика не принесе успіху. Головне задовольнити споживача, а не власні очікування».

За неофіційною інформацією, змінити керівництво Blackberry довелося за бажанням інвесторів компанії. Є й данні про те, що вкладники наполягали на продажу корпорації. Серед імовірних покупців навіть фігурувала фірма Samsung.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 588