Біличанський ліс знову у центрі екологічного скандалу. Невідомі   знищують річку Нивка, вирубують дерева, а родючі ґрунти вивозять вантажівками. Вже постраждало 10 гектарів колись недоторканих земель. У лоні природи виростуть забудови - переконані громадські активісти. Хто саме посягнув на землі і що збирається зводити - невідомо.

Ці дерева захищали столицю від смертельної хмари радіації після аварії на Чорнобильській АЕС. А такий вигляд мали колись озера та луки. 

Петро Смовженко, місцевий мешканець : " Отут риби хватало, Все взяли поламали. Я оце зараз дивлюся як вони все знищили, їй богу, в мене душа болить. Взяти все знищити, за що?".

Дивіться також: Під Києвом не вдається зупинити вирубку заповідника

А такий вигляд природа має нині. Громадські активісти розповідають - невідомі зняли двометровий шар родючих ґрунтів і вивезли кудись вантажівками, решту на місці нагорнули у терикони.

Тетяна Наконечна, журналіст: " Інакше, як у галошах по цьому місиву більше не пройдеш. Колись тут була заплава річки Нивка. Її висушили і засипали піском та будівельним сміттям. Тепер місцеві мешканці милуються катакомбами".

Люди розповідають - шість гектарів, нібито належать розташованому поруч інституту рибного господарства. 2007 року землі розпаювали між членами садівничого товариства.  Від журналістів всі поховалося.

В Киеве защитники деревьев чуть не подрались с милицией

Сергій Кульпінський,  комітет захисту Біличанського лісу: " Цю будку, від неї іде провід прямо до території інституту.  Оця вся територія була вся вкрита деревами і болотами, 2004 року ці дерева вирубали, потім викорчовували пні".

У природоохоронній прокуратурі кажуть - активісти до них не зверталися, але тим не менше перевірку вони самі почали ще раніше. 

Дивіться фоторепортаж: Под Киевом вырубают лес и раздают земельные участки

Володимир Дорошенко, старший прокурор природоохоронної прокуратури Києва: " Київською прокуратурою спільно з святошинською прокуратурою організовано проведення перевірки щодо законності проведення будь-яких робіт на території річки нивки щодо знесення зелених насаджень та родючого шару ґрунту. За результатами перевірки за наявності підстав".

Покарати зловмисників буде складно, бо територія не охороняється жодним законом. Екологи  та небайдужі кияни вимагають від президента створити тут заповідну зону, до якої увійшов би  і багатостраждальний Біличанський ліс. На його захист уже зібрали 12 тисяч підписів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лес земли вырубка деревьев
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1534