День, коли прийнятий закон "Про Єдиний державний демографічний реєстр", яким передбачається ввести в Україні біометричні паспорти, віряни назвали "Чорним днем". І це Не зважаючи на те, що закон вже лежить  на підписанні у президента і з нового року вступить у дію. Вони не полишають спроб завадити цьому. Сьогодні  за круглий стіл вони запросили автора документа і перерахували усі недоліки.

Олександр Скворцов, член ВГО "Батьківський комітет" : " Вопрос достаточно актуальный, злободневный. мы понимаем важность тех изменений которые предполагается делать, но они также вносят достаточно большую дискуссию в наше общество".

Читайте також:Рада займется биометрическими паспортами на этой неделе

Ці віряни кажуть  - нові біометричні паспорти ображають їхні почуття. Код у Єдиному демографічному реєстрі дуже нагадує євангельський сюжет із Одкровення Івана Богослова: "було дано знамено на їхню правицю або на їхні чола, щоб ніхто не міг ані купити, ані продати".  Кажуть - ініціаторами їх запровадження керує жадоба до збагачення. А це вже не за заповідями.  А ще встановлює тотальний контроль за громадянами.

Олег Щербанюк, судовий експерт у сфері фінансів та оподаткування : " То есть вы берете биометрический документ для какой-то там идентификации незначительного действия, в это время находящийся на этом чипе информация о вашей медицинской та история болезни и т.д. может стать  достоянием того человека, который считывает эту информацию".

Дивіться також:Біометричні паспорти з'являться уже в квітні

Найбільше правозахисників  непокоять відбитки пальців. Які є невід'ємною частиною нового документа.

Олег Щербанюк, судовий експерт у сфері фінансів та оподаткування : "Можна виготовити, або нанести ці відбитки пальців на що хочете і підкинути куди хочете".

Автор закону  закиди відкидає. Каже головне -  потрапити українцям до Європи.  Біопаспорти почнуть виготовляти щойно президент підпише закон. Першу партію у 1000 екземплярів розішлють до інших країн на зразки . Першими отримають - новонароджені. Одразу стануть повноправними громадянами, а не у шістнадцять. Уже у пологовому робитимуть фото дитини. Вписуватимуть дані батьків чи опікунів. Перша заміна - у 18-ть. Потім - що десять років. Ті хто мають старий паспорт - можуть не змінювати його до кінця життя - він залишиться дійсним. Але ті, кому потрібно вклеювати фото у 25 та 45 років - теж отримають новий біометричний. Перша видача безкоштовна. Далі - за наші гривні. Це коштуватиме 65 гривень.

Читайте також: Риск от наличия биометрического паспорта

Олег Шейко, заступник голови Держкомпідприємства : "Сьогодні говорять про фіксовані цифри з якими ми можемо сьогодні придбати документи які нас зобов'язує придбати законодавство. але я думаю. що ніхто не фіксує цю суму на завтра на післязавтра".

Що стосується закордонних паспортів, то вони практично не зміняться.  Це буде та сама книжечка, куди наклеюватимуть візи.  Лиш з'явиться позначка, що він електронний. Та в  обкладинці стоятиме чіп. Коштуватиме 350 гривень, принаймні про такі ціни говорили сьогодні.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: виза закон биометрические паспорта
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3398