Цієї зими захворюваність на грип буде трохи вищою ніж  минулого сезону, прогнозують у державній СЕС. Утім повторення епідемії як у 2009-му - 2010-му роках чекати не варто. 

Цієї зими в Україні циркулюватимуть здебільшого три  віруси грипу. Два з них - типу А - Каліфорнія, і новий для України - Вікторія, а також один - типу Б. Такими є прогнози всесвітньої організації охорони здоров`я. Вберегтися від недуги можна провівши вакцинацію в мед. закладах. Дозволено використовувати препарати виробництва Нідерландів, Франції та Німеччини.

Дивіться також : Цієї зими в Україні циркулюватимуть три віруси грипу

Олександр Заїка, головний спеціаліст державної санепідслужби : " Вакцинація проти грипу не є обов`язковою, вона є рекомендованою і вакцина за кошти державного бюджету не закуповується. Та вакцина, яка вже надійшла в Україну і пройшла контроль відповідності показникам якості вона надходить у лікувальну мережу для реалізації. Якщо взяти досвід попередніх років, то вакцина коштувала в середньому 100 гривень одна доза".

Окрім щеплення убезпечитися від вірусів допоможуть доволі прості і доступні усім заходи. І вдома, і на роботі є дешевші варіанти. Медики радять як найчастіше провітрювати приміщення та робити вологе прибирання із застосуванням антибактеріальних засобів. Крім того дуже важливо підтримувати у приміщеннях нормальний рівень вологості. Якщо у квартирі чи офісі на повну потужність працюють опалювальні пристрої, не завадить навіть спеціальний зволожувач повітря, адже пересушені слизові оболонки дихальних шляхів дуже вразливі до агресивних вірусів

Корисно знати : Прививки против гриппа пока сделал один из ста украинцев

Отто Стойка, головний лікар київського міського центру здоров'я : "Для профілактики грипу важливо зберігати гігієну, а також частини дихальних шляхів. Тобто зрошувати носоглотку розчином сольовим  вприскувати аерозолі, полоскати  для того, щоб слизова оболонка весь час була зволожена".

Ще медики радять перед виходом з дому змащувати ніс оксоліновою маззю, вона к. Коштує лише 5 гривень. А  після повернення додому як слід прополіскувати ніс  і горло розчином солі. Зробити його можна власноруч або купити в аптеці за 10 - 20 гривень.

Це цікаво : Лікарі є, а препарати купити ні за що

Крім того при собі завжди варто мати вологі антибактеріальні серветки або гель для рук. Їх варто застосовувати, коли немає можливості вимити руки з милом. Аби зміцнити захисні сили організму лікарі рекомендують не перевтомлюватися, вживати продукти багаті на вітаміни та фіто чаї.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: грипп украинцы здоровье лечение
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1721