Автомобілі, сільгосп- та побутова техніка, мобільні телефони, меблі, мийні засоби та памперси імпортного виробництва. Всі ці товари можуть подорожчати на двадцять відсотків. Якщо український уряд таки перегляне мита з майже чотирьохсот позицій у рамках співпраці зі Світовою організацією торгівлі. На 23 січня призначено черговий раунд переговорів.  

Жодна країна не вдавалася до таких рішучих дій. Тож заявка  України на перегляд умов членства обурила Європу, Сполучені Штати та Китай. Країни-учасниці СОТ наполягають, щоб наш уряд відкликав заявку. Кабмін відповів  рішуче - ні.

Дивіться також : Дачі поза митом

"23 січня відбудуться переговори віце-прем'єр-міністра Юрія Бойка і міністра економічного розвитку і торгівлі Прасолов з єврокомісаром з цього питання. Я думаю, що ми знайдемо компроміс і будемо рухатися в цьому напрямку".

Підвищенням мит на велику кількість найменувань товарів хочуть вбити двох зайців - вкотре захистити вітчизняного виробника і зробити нашу продукцію конкурентоспроможною. А ще - збалансувати зовнішньо- економічне сальдо. Так каже уряд.  Але фахівці застерігають: наші бізнесмени можуть знову розперезатися,  підвищити ціну на продукцію і  забути про якість.

Володимир Дубровський, економіст центру соціально-економічних досліджень : " Імпорт складається із імпорту енергоносіїв. І ці мита звичайно стосуються всього решта - всіх решта товарів. Тобто на цю решту товарів ціни мають зрости досить суттєво для того, щоб збалансувати торгівельний баланс. А це звичайно призведе до погіршення статків населення, не призведе до покращення економічної ситуації, бо конкурентоздатність економіки тільки зменшиться".

Мінфін прагне обкласти багатіїв зборами на дорогі квартири, машини та прикраси

Не заробить від підняття мит і державний бюджет - прогнозують економісти.  А ось втратити копійчину маємо всі шанси.

Сергій Кисельов, економіст : " Якщо відбудеться скорочення товарів через запровадження більш високих мит, то, відповідно держава може недоотримати податку на додану вартість. А тут ризики доволі високі. Як я сказав , близько ста мільярдів ми отримуємо. Якщо ставиться під загрозу надходження, то це  відповідно створює ризик і для видатків".

Україна спробує переконати СОТ переглянути деякі митні збори

Фахівці вважають, що збільшення мит це ще й крок назад від Євроінтеграції, проте в бік Митного Союзу.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: техника подорожание сот мито
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1174
Загрузка...
Загрузка...