З 1 листопада набув чинності новий закон "Про судовий збір", який суттєво підвищить витрати тих, хто планує судитися. Нормативний акт скасовує державне мито, але запроваджує збори, які можуть ледь не вдесятеро відрізнятися від тих внесків, що українці мали сплачувати до теперішнього часу. Якщо людина передумала затівати судову тяганину, а послуги служителів Феміди вже оплачені, природно, що гроші хочеться забрати. Тим більше суми, які збирає держава немаленькі. Юристи кажуть, що повернути свої кревні теоретично можливо, однак віддає українська скарбниця неохоче.  

Тетяна Монтян , юрист. "Треба подати заяву про повернення сплаченого судового збору. Про це має бути прийняте рішення суддею чи головою суду, якщо справа ще не розписана. Тобто це занадто довга, дорога і складна процедура. І як раз розрахунок на те, що нормальна людина не буде бігати за сто гривень в намаганні їх повернути. Тобто може одна людина з кількох тисяч і пройде весь цей механізм, тобто подарки не отдарки. Подарував державі 100 гривень – до побачення. Але є спосіб продати цю квитанцію комусь іншому, де людина там виправить прізвище. Оце єдине, що можна зробити. В чому зручність марки. Купив марку, передумав – продав комусь іншому. Вона обезличенная. А тут фактично людей змушують писати свої реквізити, в багатьох банках навіть вимагають ідентифікаційний код людини, яка платить. І спробуй потім кудись ці гроші пристосуй сплачені. І спробуй пристосуй квитанцію, якщо ти раптом передумав."

Для того, щоб отримати свої гроші назад, обов`язково необхідна санкція суду, каже юрист. Без неї, сплачені кошти ніхто не поверне. Підрахувати б скільки щороку таких подарунків українці роблять у бюджет нашої держави. Певно сума вийшла б цікава. На жаль, таку статистку ми не знайшли.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1551