Нещодавно Чугуївський суд на Харківщині  визнав незаконними дії співробітника спецвідділу ДПС, який зупинив водія для перевірки страхового поліса без жодних пояснень. Громадські активісти кажуть, що таких безпідставних випадків - безліч, ось тільки дуже часто а ні водій, а ні працівник ДАІ не знають своїх прав та обов'язків.

У Державтоінспекції підтверджують -  перевіряти поліс на дорозі їхні співробітники, справді, не мають  права.  Окрім випадків, коли працівник ДАІ має докази, що водій їздить без поліса. Уявити таку ситуацію складно.  Але що робити, якщо вас усе-таки зупиняють і ви впевнені у тому, що нічого не порушили і підстав для зупинки немає?

Читайте також : ГАИ хочет заставить водителей носить оранжевые жилеты

Євгеній Єременко, журналіст організації "Дорожній контроль" : " Ни в коем случае не передавать документы, если сотрудник ГАИ требует документы, то достаточно их просто предъявить. Страховой полис, как известно предъявляется только в случаях предусмотренных законодательством, либо при нарушении ПДД либо при ДТП".

Сергій Тюкавкін, журналіст організації "Дорожній контроль": " Не должен он выходить из машины, кому-то что открывать - это изначально первая ошибка, когда люди выбегают, они там могут найти все что угодно, если им понравилась машина, они могут патрон кинуть, порошок какой-то кинуть".

Просто не показувати документів - не вийде. Це розцінять як злісну непокору працівникам міліції". Свою правоту зможете довести лише згодом.

Корисно знати : ГАИ начала массовые проверки пассажирского транспорта в Киеве

Олександр Зубенко, начальник відділу профілактичної роботи ДАІ України : " Если водитель считает, что это были неправомерные действия, то есть, была беспричинная остановка ТС - он может обжаловать действия сотрудников ГАИ в установленном законом порядка".

Однак результат таких скарг як правило передбачуваний.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: страхование водители правила гаи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 35730