Демонтаж незаконних МАФів у Києві дістався Лівого Берега.  П"ять малих архітектурних форм сьогодні вивезли з житлового масиву Троєщина. Власники встановлювали їх пізно вночі і без жодних дозвільних документів, а також не сплатили пайового внеску до столичної скарбниці. Торгували у них переважно міцними напоями.

"В мене двоє дітей. Я не можу ні одну дитину випустить на двір, того що тут куча алкоголіків і бомжів валяється на дитячому майданчику та коло під"їзда сидять".

"Але мене дивує  те, що він там випив, зайшов за цей же ганделик і зробив своє діло, а я проходжу і повинна це все бачить".

Власники просто на місці намагаються домовитися із жителями мікрорайону, аби тільки кіосків не вивезли. Адже забрати таку Ятку зі штраф майданчика згодом коштуватиме від шести до двадцяти тисяч гривень. Проте у бізнесменів нічого не виходить.

Ліквідація кожного МАФа обходиться  столичному бюджету у чотири тисячі гривень. Підприємців завчасно попереджають про демонтаж, аби змогли вивезти товар. Із чотирнадцяти тисяч нині встановлених у Києві кіосків  КМДА планує залишити не більше ніж 9. На ліквідацію інших зі столичного кошторису  виділили близько чотирьох мільйонів гривень.

Дивіться також: В столиці ліквідують незаконні МАФи

Дмитро Полонський, журналіст : " Отак простояти вони можуть лише півроку, бо у Київ благоустрої тільки дві платформи, щоб їх вивезти. Встановлюють же МАФи глибокої ночі, бо тоді документів ніхто не питає. Спорудження та виготовлення такого кіоску коштує його власнику близько шести десяти тисяч гривень".

Насамперед ліквідуватимуть нелегальні Ятки, розташовані біля станцій метро, шкіл і дитсадків. А ті, які встановили незаконно, але за державними будівельними нормами - легалізують, адже більше дозволів на такі магазини КМДА не видаватиме.

Дивіться також фоторепортаж: Как жильцы дома "выселили" МАФы со своей территории

Олександр Мазурчак, заступник голови КМДА : " От літні форми тимчасові десь з морозивом, стільчиками, де можуть люди біля кафе посидіти – ось ці будуть розглядатися, а встановлення стаціонарних форм не  буде – тільки треба окремі рішення сесії".

Проте, якщо є бажання відкрити кіоск, чиновники пропонують альтернативу. Але вона коштує набагато дорожче.

Корисно знати: Рынки или супермаркеты? Где выгоднее покупать продукты?

Сергій Садовой, керівник управління контролю за благоустроєм Києва : " Ми пропонуємо сьогодні підприємцям купувати   магазини на перших поверхах будівель,  де може бути цивілізований магазин, а не  а не отакі кіоски, що паплюжать місто Київ. Від цього треба вже відходити".

Загалом, з початку року у Києві вже демонтували понад дві тисячі МАФів. До нового року ліквідують ще близько півтори.  Вивозять їх на три спеціальні майданчики, які вже переповнені. За статистикою, близько сорока відсотків конфіскованих кіосків тут і залишаються.  За словами чиновників Київ благоустрою, метал ріжуть на брухт. А склопакети віддають у школи та дитячі садки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: демонтаж мафов мафи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1679