Депутати пропонують зменшити ставку валютного податку. Вона має становити лише 10 %. А не 15-ть, як пропонує Національний банк. Законопроект із відповідними корективами народні обранці уже передали до парламенту.  Ухвалити його можуть уже завтра.

Замість 15 %, - 10. Депутати надумали зменшити ставку податку з продажу валюти. Відповідний законопроект уже віддав до парламенту позафракційний Валерій Шаманов. Утім, а ні спікер, а ні самі народні обранці у те, що документ ухвалять найближчим часом, не вірять.

Мовляв, не вистачить голосів. І не припиняють переконувати: звичайним людям боятися нічого.  Населення і надалі зможе зберігати іноземні гроші. Щоправда, не під матрацами, а на депозитах. А після цього безболісно переводити в  заощадження у гривнях.

Дивіться також : Податок на обмін валюти запрацює у 2013 році

Владислав Лук'янов, заступник голови бюджетного комітету ВР : " Насчёт 10% - это может ударить только по спекулянтам, которые ведут свои обороты в валюте. Это ударит по чёрному рынку. Это будет приводить к тому, что большинство транзакций будет проходить именно в гривневой валюте".

Економісти кажуть: запровадити  такий податок  потрібно було  вже давно. Мовляв, долар завдяки новаціям знеціниться. За нього даватимуть близько 8-ти гривень. А то й менше. Стануть доступнішими і банківські позики.

Олександр Охріменко, економіст : " Ставки по кредитам будуть десь приблизно, як в Росії. На сьогоднішній момент 15%. А так будемо говорити 12 - в гривнях. Хочемо таку ставку? значить не треба тримати валюту на руках".

Дивіться також : Купуєш валюту - плати податок

Натомість юристи обурені. Бо валютний податок - це не що інше, як оббирання населення.  І війна із спекулянтами та здешевлення кредитів - лише прикриття. Тим паче, що  боротися з валютниками - все одно нікому. Бо ні податкова, ні Нацбанк відповідних повноважень не мають.

Ігор Мельник, юрист : " Прийняття зазначеного закону на мою думку є прямим порушенням існуючого податкового законодавства. Існуючого кодексу. І встановлення непередбаченого системи оподаткування нового виду податку. Податку на майно громадян".

Корисно знати : НБУ: Валютні перекази з-за кордону 15% збором не обкладуть

Тим часом у пресі з"явилася інформація про ще одну ідею регулятора. Вільно  обміняти долари за низьким курсом, але без податку можна буде  в Ощадбанку. Викуплену валюту ця фінустанова продаватиме НБУ  - для поповнення його золотовалютних запасів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта доллар депутати податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2242