Допомогу після народження дитини підвищили, а виплатити її молодим матусям забули. Жінки із різних куточків України ще жодної копійки не отримали у дві тисячі тринадцятому. А в окремих регіонах новоспечені батьки не можуть домогтися призначення виплат.  За кожного новонародженого малюка держава вкотре підвищила фінансову  винагороду.

Так допомога після народження першої дитини зросла на триста тридцять гривень. За другого малюка виплату підвищили більше ніж на чотири тисячі. За  третю - плюс вісім з половиною. Підвищили тільки на папері. На Чернігівщині віконечко для виплат допомоги матерям закрили, коли будуть гроші - не сказали.

Азаров возмущен задержкой госпомощи для детей

Світлана, молода матуся (Чернігівщина) : " Взагалі там де виплата ця, сидить касир, заклеїли взагалі, щоб ніхто не підходив. І сказали що хто-зна коли будуть гроші.  Між собою так говоримо хто отримав, хто ні - кажуть ще ніхто не отримав".

Інша епопея із призначенням нових виплат. Сонному Владиславу лише півтора місяця. Клопотати про допомогу від держави його батьки почали відразу після нового року. Уже третього січня побігли на  прийом до управління соцзахисту.

Тетяна Линник, молода матуся :  " Паспорти, мій і чоловіка, копії паспортів, копія свідоцтва про народження і довідку з роботи мою про те, що я пішла у декретну відпустку, а також довідку з місця реєстрації чоловіка про те, що він не отримував цю допомогу. В принципі все, більше нічого. Сказали, що перші виплати будуть після десь півтора-два місяці чекати".

Дивіться також : З 1 лютого дітей у Горлівських школах та дитсадках не годуватимуть

Нещодавно сім"я  отримала приємну звістку - вже десятого лютого на їхньому рахунку буде перша виплата. Тепер чекають, схрестивши пальці. А ось у Рівному тим, хто звернувся по призначення допомоги після першого січня -  виплат не призначають, хоча й  не відмовляють. У батьків вимагають довідки про склад сім"ї, яку ще місяць тому видавали паспортисти ЖЕКу на основі запису в будинковій книзі. Тепер ці книги ліквідували. А міграційна служба подібних довідок не дає. У замкнене коло потрапив Сергій Пінчук.

Сергій Пінчук, батько :  " Вже до мене телефонували із міністерства праці та соціальної політики і сказали таку річ - не переймайтеся, вашу проблему вирішимо.  Ми організуємо комісію, яка проведе обстеження і складе акт обстеження і з"ясує склад сім"ї. На що я задав питання - а яким чином актом обстеження можна з"ясувати склад сім"ї. На що відповіді не отримав".

До такого дзвінка працівників міністерства, імовірно, спонукала привселюдна критика прем’єра. Микола Азаров запевнив, що перешкоди для виплат допомоги створені штучно місцевими чиновниками. Бо кошти на це є.  А ось із призначенням нових складніше. У профільному міністерстві пояснили: реєстрацією громадян тепер опікується Державна міграційна служба. І довідку про склад сім"ї, яку вимагають у рівнянина Сергія, вона й справді не видає. Де такий документ брати - у відомстві поки що  не вирішили.

Страна детского алкоголизма - Украина

"Ми звернулися до Головних управлінь праці та соціального захисту населення щодо можливості призначення, зокрема, допомоги після народження дитини на підставі акту обстеження умов проживання сім’ї із зазначенням у ньому інформації, що новонароджена дитина є другою або третьою в даній сім’ї. Однак це тимчасовий варіант. Сподіваємось, що на ініційованій нами  узгоджувальній нараді буде знайдено системне рішення" - Віталій Мущинін, директор департаменту Мінсоцполітики.

Новоспечених батьків тим часом  заспокоюють. Чиновники після свят розберуться і система запрацює. Треба тільки трохи почекати. А діти - хай ростуть.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина азаров помощь выплаты дети
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2469
Загрузка...
Загрузка...