Тим часом, в Україні купили дорогі квартири, але все одно залишилися на вулиці. Інвестори одного з приміських житлових комплексів уже шостий рік чекають на свої квартири.  Через чвари між забудовником, кредитором та чиновниками. Незабаром суд по їхній справі. Він може дозволити банку забрати собі  будинок і землю під ним, в якості плати за борги ... забудовника.

Цей будинок - яскравий приклад того, як втрапити в халепу за власні гроші. Житловий комплекс знаходиться за один кілометр від Києва. Поруч затишний сосновий ліс. Щоб жити у цьому райському куточку люди заплатили по сто тисяч доларів. Але заселитися у власні квартири не можуть вже шість років.

Дивіться також: Як заробити купуючи житло на перших етапах будівництва

Зводити комплекс забудовник почав у 2006. Та криза 2008-го компанію зробила банкрутом. Замість неї добудовувала інша. Хоч за обома - стоять одні й та ж бізнес-родина. Перший забудовник заборгував двом банкам півмільярда гривень. Гроші не повертав, тож було порушено кримінальну справу. 

Микола Клименко - представник інвесторів: "Банк претендує на шість тисяч кв метрів площі. це може бути і житлова, і нежитлова. тому що за рішенням суду це не зрозуміло. і по-друге, вони претендують на заставну ділянку земельну, яка знаходиться під цими всіма будинками".

Дивіться: Як дешевше опалювати будинок

Поки тривають суди і слідство, люди заселитися до своїх квартир   не можуть. Бо МВС заборонив відчужувати квартири.

Євген Романюк - власник житла: "Для того, щоб купити квартиру в цьому будинку я 10 років пропрацював у Іспанії. Після того, як я побачив на сайті, що втрутилося МВС, наклало арешт, СБУ, я зрозумів, що надіятися немає на кого, прийшлось приїхати сбди і відстоювати свої права".

Дивіться також: Не виправдані таунхауси: українці хочуть мати власні домівки

Масла у вогонь підлив ще й  селищний голова, де комплекс збудували. Навідріз відмовився підписувати свідоцтва про право власності на квартири. Поспілкуватися з ним вдалося лише телефоном

Наталія Руденко, власниця квартири: "Всі питання до забудовника. - ви, як сільський голова, скажіть будь-ласка, чому ви не підписуєте...? - до забудовника, ще раз кажу. - Почитайте умови договору, нехай вони виконають умови. - А які вони умови порушили? - Все до побачення".

Виявляється, у контракті забудовник пообіцяв звести дитячий садок, школу, паркінг, та спортивні майданчики. Не збудував. Тож сільська рада висунула новий ультиматум - підпише дозволи на квартири,  якщо люди відмовляться від претензій до селищної ради у разі проблем з комунальними мережами чи благоустроєм. Тим часом інвестори-невдахи, яким взагалі нікуди дітися потроху заселяються у холодні домівки.  

Дивіться також: Восени очікують падіння цін на нерухомість

Наталія Руденко - власниця квартири: "Поки йде будівництво. 5,5 років ми ждали. вже народилася дочка. і треба тепер уже дві кімнати для сина і для дочки, своїми силами робимо ремонт. Опалення немає, стоять електрообігрівачі".

Володимир Клочов - директор ЖЕКу: "По любому будет, потому что по-другому быть не может, что нет тепла, там люди живут".

Корисно знати: Банк не віддасть заставну квартиру, при розподілі майна подружжя

Коли скарги до місцевих чиновників не подіяли люди пішли до Генпрокуратури та Адміністрації президента. Там вирішили почекати доки не завершиться слідство.

Віра Ганжук - власниця квартири: "Что я могу сделать, покричать, повыступать, а кто нас слушает".

Тепер інвестори з острахом чекають 23 жовтня. Цього дня має відбутися суд, коли й стане відомо, чи забере банк їхні квартири. Ми надіслали запити усім учасникам конфлікту, та відповіді поки що не отримали.

Тетяна Наконечна, Сергій Корєнєв, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость квартира новостройки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4687