Продаєте долари - таки будете платити податок. У НБУ прогнозують: законопроект про 15-процентний збір найближчим часом повернуть на розгляд до парламенту. Ці новації щорічно наповнюватимуть пенсійний фонд  аж до 8-ми мільярдів гривень.  Водночас, у Нацбанку не прогнозують повернення чорного ринку та міняйл. Але щоб перестрахуватися,  уже взялися переглядати суми штрафів.

Українці таки платитимуть 15-ти відсотковий  податок із продажу валюти. І відповідний оновлений законопроект потрапить до рук депутатів уже найближчим часом. Про це під час прямої телефонної лінії в "Комсомольській правді" заявив голова комітету національного Банку.  За словами Юрія Горшкова, нарікати населенню не варто. Мовляв, у деяких європейських державах за обмін іноземних грошей збирають аж до 20-ти %. 

Дивіться також : НБУ: Валютні перекази з-за кордону 15% збором не обкладуть

Юрій Горшков, голова комітету НБУ : " По предварительным подсчётам, из того объёма валюты, который сдавался на протяжении 2012 года, можно с уверенностью говорить о цифрах от 5 до 8 миллиардов гривен в год поступления в пенсионный фонд". 

А ось експерти упевнені: після запровадження новацій тіньовим міняйлам буде де розгулятися. Бо до них клієнти бігтимуть один поперед одного.

Віктор Суслов, колишній міністр економіки України : " Он не разумный - этот проект закона. Он будет иметь только одно последствие. Уход обменных операций в тень, прекращение работы легальных пунктов обмена валют, расцвет теневых валютных операций и чёрного рынка валюты".

Читайте: По сірих зарплатах вдарять 15 % податком на продаж валют

Натомість в НБУ це називають нісенітницею. Втім, про всяк випадок уже починають лякати міняйл. Зокрема, тим, що нацькують на них податкову.  Митарі знизують плечима: нині підстав полювати  на валютників у них немає.

Сергій Крухмальов, директор департаменту ДПС України : " У нас є деякі контроль функції , які стосуються суб’єктів господарювання. Все, що стосується громадян України - це виходить за рамки нашої юрисдикції".

Дивіться також: Переписала хату на кота: Українцям готують "податок із сім'ї"

Втім, спати валютникам спокійно навряд чи вдасться. Бо податкова уже підготувала законопроект про підвищення штрафів за незаконний обмін іноземних грошей. Принаймні такі повідомлення з"явилися у пресі. З міняйл стягуватимуть понад 10 тисяч гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки доллар податок
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1329