На Поштовій площі постійні затори.  Археологи тільки почали розкопки. Паралельно будівельники ставлять бетонні опори. Та що отримає Київ за півроку?

Ілона Ковч, журналіст: " На цьому місці археологи сподіваються розкопати Хрещатицькі ворота, фортифікаційних укріплень другої половини 17 століття. Однак кожен шматок землі їм доводиться буквально відвойовувати у будівельників".

Та в археологів паніка. Спочатку їх взагалі не пускали на об’єкт. Тож Поштову площу брали майже штурмом.  І це враховуючи, що в законодавстві чітко прописано - будь-якЕ будівництво на охоронюваній території можна починати лише після археологічних розкопок. Зараз роботи дозволили. Однак, дали тільки два тижні. Працюють у кілька змін.

Читайте також : В Киеве появятся новые "пробки"

Сергій Тараненко, керівник археологічної групи : " Якщо в усіх цивілізованих державах спочатку археологи роблять свою роботу а тільки потім будівництво. Ми ж робимо паралельно. Тобто якщо ми не зробимо, завтра буде бетон".

У дослідників є письмові свідчення, що в 1534 році тут стояла церква Різдва. Однак до неї поки що не дісталися. Зараз же археологи намагаються розкопати залишки дерев’яних оборонних укріплень, які вказані на плані Ушакова 17 століття..

Михайло Сагайдак, директор центру археології : " Нажаль, цей план немає, як би такого інструментального прив’язки до сучасного плану сучасності. Тобто ми не можемо точно. Ми тільки бачимо ці ворота на цьому малюнку, а в реальності їх треба знайти".

Та і в самих будівельників не все гаразд. Остаточно затвердженого плану і досі немає. Під  площею є території, які запланували здати в оренду. Однак бюджетні кошти виділили лише на транспортну розв'язку, яку власне вже почали зводити. Тепер знайшли інвесторів, які погодилися фінансувати розбудову підземних  територій. А там уже стоять опори.

Корисно знати : В Украине стали меньше строить

Георгій Духовичний, архітектор : " Зносити частину асфальту, робити балки, які будуть перехоплювати всі ті загрузки, які несуть вони, для того, щоб потрапити в ті пустоти, які ми будемо відробляти".

Однак, архітектори кажуть, виконати все у запланований  термін нереально. Для такого проекту в нормальних умовах потрібно  3 роки. Їм же виділили 9 місяців. Транспортну розв'язку швидше за все закінчать вчасно. А ось благоустрій буде тимчасовий. Здебільшого - бруківка та гранітні плити, які можна легко демонтувати. І навіть зелень садити не будуть.

Георгій Духовичний, архітектор :  " Заплановано зробити озеленення, яке теж буде в катках. То ж його можна буде поставити і потім прибрати".

Це цікаво : Рейтинг самых скандальных долгостроев Киева

Тож, кажуть найімовірніше  до дня Києва жителі отримають недобудовану площу з захованими під нею історичними артефактами.  А поки що на Поштовій суцільні затори.

Євгеній Чередняков, водій : "Сейчас будет немного сложнее ездить погода, потом будем ездить намного лучше, если знаешь хорошо город можно всегда объехать".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: археологи реконструкция архитектура поштова площа
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1311