Грибний сезон скінчився. Тепер купуємо печериці.   Зараз кілограм коштує у середньому 20 - 25 гривень. Глива -  трохи більше ніж тридцять. Перед святами попит зростає. А з ним і ціни. В Україні ще мало  великих  грибопромислових комплексів. Левову частку  імпортуємо з Польщі.

Віктор Тітков, президент асоціації грибовиробників України : " Але це на сьогоднішній день є дуже висока вартість для гриба. Тому що сама собівартість гриба. Повинна складати 8-9 гривень. тобі плюс відповідні податки і  кінцева вартість продукції повинна складати не більше 16:18 грн".

Дивіться також : Осінній сезон - багатий на урожай грибів

Гриби не можуть замінити людям м"ясо, адже містять лише 3 %  білків. Тоді як у м"ясі їх  15 - 20 процентів - кажуть дієтологи. Найкращий замінник  -   бобові або  курячі яйця.

Галина Анохіна, професор кафедри гастроентерології та ендоскопії : " Найбільш цінним продуктом це є яйця. За тридцять гривень можна купити три десятки яєць і цілий тиждень отримувати на сніданок повноцінний продукт у вигляді омлету це яєшниці. Тобто люди повинні дивитися ціна, якість і користь порівняно із яйцями, не зрівняється ні один із харчових продуктів".

Читайте також: В текущем году в Украине соберут рекордный урожай грибов

Тим часом український борщ виявився дорожчим, ніж у наших найближчих сусідів. У Києві його порція  коштує дванадцять із половиною гривень. У Варшаві -  майже одинадцять. А у Мінську - всього вісім гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена украина импорт грибы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1006