Бути чи не бути в Литві нові атомній електростанції. Це питання винесли на загальнонаціональний референдум. Голосування пройде в той же день, що і вибори до литовського сейму. І якщо з політичним майбутнім Литви аналітикам все більш менш зрозуміло, то прогнозувати результати референдуму вони не беруться.

Цікаво знати: У Польщі побудують першу в країні АЕС

У Литві готуються одразу до двох важливих подій. 14  жовтня в країні відбудуться вибори до сейму. Цього ж дня проведуть і загальнонаціональний референдум щодо будівництва чергової АЕС. Результати експерти називають доволі передбачуваними.  Перемогу пророкують  "Партії праці" та "Соціал-демократичній партії Литви".  А ось правлячу політичну силу вже заочно відправили до опозиції. Однак, чим закінчиться референдум, спрогнозувати не так  просто. За результатами соціологічних опитувань, за зведення нової атомної електростанції виступають 22 % респондентів. Проти – шістдесят два. В уряді країни переконують: нова АЕС допоможе громадянам добряче зекономити.

 Андріус Кубуліус, прем’єр-міністр Литви : "За нашими підрахунками, АЕС вироблятиме електроенергію, яка обходитиметься вдвічі дешевше, ніж енергія з будь-якОго іншого альтернативного джерела".

Громадяни бояться, що уряд, як головний інвестор проекту, набере кредитів, і боргів тягар згодом перекладуть на плечі простих литовців.

Читайте: Япония решила отказаться от использования АЭС

 Владус Гаїдіс, аналітик :  "Для литовця "борг" – це дуже страшне слово. Наразі у державі ведуть деякі будівельні проекти, які фінансує уряд, але всі розуміють, що це гроші платників податків. Людям це не подобається. Вони не хочуть ставати заручниками якихось міжнародних фінансових організацій".

Щоправда, хоч би який був результат референдуму, уряд усе одно  зможе вчинити так, як вважає за потрібне, уточнюють фахівці. Остаточне рішення щодо проекту зведення нової АЕС у Литві – за президентом країни. А він, за прогнозами експертів, як ніхто зацікавлений у тому, аби проекту таки дали хід.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: литва референдум аес
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1005