У Вас подвійне громадянство? Маєте деякі переваги під час сплати податків та перетину кордону. Тільки якщо перевіряльники не зрозуміють, що ви користуєтесь різними паспортами.  

Ольга Левенчук, юрист. «Питання, пов’язані з громадянством України, регулюються в цілому Конституцією України та законом України про громадянство. Особа, яка добровільно набула громадянство іншої країни, громадянство України може втратити. Добровільним набуттям громадянства вважається той випадок, коли особа з власної волі подала заяву чи відповідне клопотання до уповноваженого органу іншої держави про набуття громадянства. Коли має місце таке явище, як подвійне громадянство, то фактично особа отримує можливість, скажімо, сплачувати податки за законодавством тієї країни,де ці податки менші або де механізм їх сплати зручніший і простіший. До речі, в України є з багатьма країнами договори щодо уникнення подвійного оподаткування, і таким чином це, скажімо так, спрощує роботу підприємцям».

Та виконання не кожного обов’язку можна обирати на власний розсуд. Дотримання деяких норм не вдасться уникнути навіть з двома паспортами.  

Ольга Левенчук, юрист. «Операції із нерухомістю в більшості випадків обкладаються податками за місцем їх здійснення, незалежно від громадянства особи. Що стосується обов’язку, наприклад, служити в армії, то якщо особа вже виконала цей обов’язок перед державою, громадянство якої вона набула першою, то виконувати цей обов’язок повторно в іншій державі, громадянство якої особа набула пізніше, вже не потрібно. Перевірити наявність подвійного громадянства особи можна шляхом направлення відповідного запиту до уповноважених органів інших держав щодо яких є підозри, що особа має громадянство цих держав».

Деякі країни не вимагають відмовлятися від попереднього громадянства. Тому якщо у вас є паспорти одержані в кількох державах, на пункті перетину кордону можна показати будь-який із них. Адже там немає правових механізмів для перевірки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 966