Виграли суд – гроші, які довелося витратити на послуги адвоката, вам компенсують. Зробити це має той, хто справу програв. Відповідний закон прийняла Верховна Рада. Встановлено граничний обсяг цих виплат. Під час розгляду судами цивільних та адміністративних справ. Він не може перевищувати 40 відсотків від  мінімальної заробітної плати. У місячному розмірі. Це за годину участі особи, яка надавала правову допомогу.

Юрій Бабенко, Юрист. «Законом встановлюється граничний розмір компенсації витрат адвоката, розмір 40% мінімальної заробітної плати, але це з юридичних та фізичний осіб. Тобто з держави такий розмір не може бути стягнений. Тому що з держави стягується 2,5% мінімальної плати. Для того, щоб суд стягнув ці витрати потрібно надати договір з адвокатом і всі рахунки, які б підтверджували, які саме кошти вносились. А також акти прийнятих робіт. Вся документація відповідно до цього договору з адвокатом. Бажано, встановити скільки годин, ну навіть не бажано, а обов’язково встановити скільки годин витратив адвокат на роботу з клієнтом. Там не передбачено чітко які види адвокатів відшкодовуються. Лише передбачено, що судовий процес , певні процесуальні дії поза судом і ознайомлення з матеріалами справи в суді. На мою думку це ж явно не вичерпується обсяг роботи адвоката. Тому там було б слід передбачити також, наприклад, ознайомлення зі справою, формування позицій, інші якісь дії адвоката. Складання позивної заяви. Це все не передбачено в законі. Дуже рідко суд звільняє від сплати судового збору. Потрібно написати заяву, свої вимоги, чому саме треба звільнити, описати скрутне матеріальне становище, і це лише за розсудом суду, вона може або звільнити або відмовити».

Фахівці кажуть: звільнити від сплати судового збору, відповідно і судових витрат мають ветеранів війни, а також, приміром, непрацездатних громадян.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 879