Захворіли? Не забудьте повідомити керівництво про свою відсутність на роботі. Інакше вас можуть оштрафувати. А ще - обов’язково відкрийте лікарняний. Він стане підтвердженням нездужання та дозволить отримати гарантовану компенсацію. Щоправда,  роботодавець заплатить лише за п"ять днів хвороби.     

Світлана Савченко, юрист. «Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам, залежно від страхового стажу. І в таких розмірах: 60 відсотків заробітної плати застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років, 80 відсотків середньої заробітної плати доходу застрахованим особам , які мають страховий стаж від 5 до 8 років, і 100 відсотків середньої заробітної плати доходу застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років».

Отримати 100 відсотків середньої зарплати можуть і пільговики. Зокрема, ветерани, донори і постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідну допомогу в повному обсязі надають і батькові або матері, які самотужки доглядають хвору дитину, що постраждала внаслідок вибуху на ЧАЕС. Щоправда, їм доведеться надати спеціальну довідку. Якщо недуга затягнулася і триває більше, ніж п"ять днів, оплачувати лікарняний буде спеціальний Фонд.  Роботодавець зобов’язаний нарахувати додаткові гроші  уже до найближчої зарплати.    

Світлана Савченко, юрист. «Для того, щоб підприємство могло отримати таке матеріальне забезпечення, треба крім заявки рахунку, розрахунку відповідного ще відкрити спеціальний рахунок , в порядку, затвердженому національним банком України. На який фонд потім перерахує таке матеріальне забезпечення. Але документи, коли вони попадають у фонд соціального страхування, мають бути розглянуті протягом 10 днів».

Якщо ж роботодавець ігнорує виплату лікарняних - звертайтеся до суду. Юристи переконують: закон буде на боці позивача.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1137