В Україні зникла монополія  на  оформлення лікарняних. Тепер за наказом МОЗ бюлетені  дозволено видавати приватним клінікам та лікарям, які ведуть медичну практику в статусі підприємців. Тож громадяни можуть обирати - до кого йти по медичну допомогу.

Олег Мусій, президент Всеукраїнського лікарського товариства: «Намагання урівняти відповідно до законодавства охорони здоров'я, де всі форми власності в охороні здоров'я повинні мати рівні права і обов’язки, нарешті в цій частині виконано. І це довгоочікуване рішення, в тому числі і для комерційних структур.»

Противники постанови МОЗу, запевняють – це сприятиме продажу "липових" лікарняних. І якщо  раніше грішили тільки у державних установах, тепер це стане бізнесом і приватних. Так у столиці довідка про хворобу коштує від 50 гривень. У регіонах – дешевше. Представники платних клінік із цим не згодні. 

Андрій Віленський, завідувач приватного медичного центру: «Частные клиники очень дорожат своей репутацией, если они действительно хотят долго работать на рынке. И для них важно, чтобы не было замечаний со стороны регулирующих органов и контролирующих органов. Поверьте – это действительно важно для нас.»

У Мінохорони здоров'я нагадують – сам лікарняний листок має бути безкоштовний. Не залежно від форми власності медзакладу.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 481