Контролер у транспорті - професія нелегка, однак досить прибуткова. Адже не всі пасажири знають, які документи слід мати, щоб виписати штраф. За законом, їх має бути щонайменше три.  

Антон Кравченко, юрист. «Як правило, такі офіційні документи та значки контролерів - вони вивішуються прямо в салоні того чи іншого транспортного засобу, тому їх завжди можна побачити за кабіною водія. Як правило, це посвідчення, як правило це значок відповідний. Якщо немає впевненості в тому, що конкретний контролер має право перебувати саме на цьому маршруті, так, чи взагалі співробітником конкретного транспортного підприємства. Тоді можна спробувати перевірити такий документ, як маршрутний лист».

Якщо ви зайшли до автобуса чи тролейбуса без квитка й одразу втрапили на контролера  - слід захищати свої права - твердять юристи.  

Антон Кравченко, юрист. «Наприклад, коли ці квитки не продаються і завчасно їх придбати неможливо. Наприклад, на зупинці просто відсутня каса з продажу цих квитків. Наприклад, відсутність кондуктора, який продає ці квитки. Наприклад, неможливість пройти до водія чи вагоновожатого, який знаходиться, наприклад, в іншому вагоні, в якого це також можна придбати. По великому рахунку, пасажирові заборонено під час руху взагалі звертатися до водія. Є ще варіант, у випадку коли особа не бажає сплатити на місці цей штраф, контролер має право висадити на найближчій зупинці цього пасажира - таке також прописано».

Якщо Вас все ж змусили заплатити штраф за безквитковий проїзд,  водночас  Ви не мали змоги купити проїзного документа тоді - слід скласти протокол та звертатися до суду. Простежте за тим, щоб контролер виписав квитанцію - це допоможе на майбутньому процесі.  

Антон Кравченко, юрист. «Тут ще є досить цікава ситуація, яка є однаково цікавою як для перевізників, так і для пасажирів. Якщо говорити про 134 та 135 статті, то це дві статті, дві норми кодексу, які конкретно регулюють відсутність квитка у пасажира. І, відповідно, на підставі цих норм можна накладати стягнення і тому числі штрафи. Виникає цікава ситуація: наприклад, в 135 статті є лише одна частина, в конструкції  цієї норми є лише одна частина. Інші ж статті, які уповноважують певні органи, вони посилаються на різноманітні частини статті 135, там четверта, друга, третя, абзац десятий, які в принципі, в конструкції ці норми просто відсутні. Тому виникає юридичне непорозуміння:а чи є дійсно у цих органів повноваження, конкретні, формальні, скажімо так, накладати такі стягнення і штрафувати».

Пам’ятайте: якщо у контролера відсутній нагрудний знак на одязі, підозріле посвідчення і немає маршрутного листа - можете звернутися до водія транспортного засобу. Виходячи на лінію, контролер має йому доповісти, що проводить перевірку квитків.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1636