Мінфін таки піде за грошима на зовнішні ринки. Навіть, попри несприятливі тенденції та зависокі оцінки страховок на Україну. Гривню на 3 місяці місцеві інвестори позичити готові. А от на три роки, навіть ОВДП, що залежать від долара, купувати не хочуть. За нинішніх умов це надто довгий строк для кредитів.

Олексій Козирєв, директор казначейства комерційного банку:  «Большинство котировок- это инвестиционные и хедж-фонды. Инвестиционные и хедж-фонды, они фактически -их основная цель и действительно в основном это заработок, к сожалению, спекулятивный. Закладывают риски не только самой страны, не только экономически реального потенциала, но и значительную спекулятивную составляющую.»

 З огляду на нинішні рівні страховок, на міжнародних ринках дешевше, ніж під 10-11% інвестори кошти не позичатимуть. А це не по кишені відомству. Кілька днів тому директор департаменту боргової політики  запевняла, що навіть дохідність у 9% річних для України задорого. І вони чекатимуть сприятливих умов на зовнішніх ринках.

Андрій Блінов, експерт фінансового ринку: «Інколи буває так е що буває відлига на ринках і коли з’являються певні кошти і головне відбувається відплив на позитивних тенденціях.  І в такі моменти можна користуватися і намагатися залучити кошти. Т.е. зібрати з ринку 1 млрд доларів – це не така вже не підйомна задача….. оскільки на світовому ринку обіг більш високий.»

 Подібна відлига на міжнародних ринках була наприкінці весни початку літа 2011-го. Тоді мінфін вдало розмістив свої зобов’язання під  6% річних. На щось подібне, припускають фахівці, у Кабміні розраховують і у березні 2012-го. Принаймні лід-менеджерами обрано ті ж самі іноземні банки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1063