33 мільярди на соціальні ініціативи виділять з держбюджету. На цьому наполягає глава уряду Микола Азаров. Депутати мають проголосувати за це у найкоротший термін.

Мільярд - на здешевлення іпотеки,  мільярд шістсот - на соцзахист інвалідів і допомогу дітям, іще шість - обдуреним вкладникам Ощадбанку. А також п"ять - на допомогу місцевим бюджетам. Загалом видаткову частину фінансування соціальних ініціатив урядовці вирішили збільшити на тридцять три мільярди гривень. Азаров переконує - додаткові гроші дала сама економіка.

Через ініціативи не стане $ на ПФ

Микола Азаров, прем'єр-міністр України: "Ми зберігаємо граничний розмір дефіциту держбюджету, а отже макроекономічну та фінансову стабільність. Нам вдалося це зробити за рахунок підвищення економічної стабільності  та розширення внутрішнього попиту в умовах, коли доходи населення та прибуток підприємств зростають".

У профільного міністра, на відміну від голови Кабміну, оптимізму менше.

Петро Порошенко, міністр економічного розвитку і торгівлі: «Буде дуже оптимістично, якщо ми витримаємо заявлені в бюджеті показники зростання економіки. Ми поки що не бачимо підстав для перегляду показників макроекономіки в поточному році, але ми дуже уважно моніторимо дії уряду, щоби унеможливлювати зростання цін».

Тим часом обіцяних додаткових джерел фінансування соціальних ініціатив у Кабмін поки що не знайшли. Ідея запровадити збір  для  операцій з офшорами у законопроект так і не переросла. Натомість документів про оподаткування розкоші цілих два - від Мінсоцполітики та Мінфіну. Проте урядовці їх визнали недосконалими і відправили на доопрацювання.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 611