Єврокомісія знайшла шлях, як уникнути поширення кризи. Для цього пропонує тимчасово заборонити рейтинговим агенціям змінювати показники країн, що отримують рятувальні гроші від ЄС та МВФ. Поки, що планують не оцінювати такі держави, як Греція чи Португалія. Хоча інвестори побоюються, що в середньостроковій перспективі мова йтиме і про Італію або Іспанію.

Олександра Годік, директор департаменту міжнародного бізнесу комерційного банку: «Последние кризисы, в том числе и американские, показали, что рейтинги - это дело относительное. Они ничего не могут предупредить. Они констатируют факт. То есть они ничего нового не говорят

Можливо, нової інформації оцінка агенції і не несе. Але водночас є прогнозним орієнтиром для інвесторів. Вони звертають увагу на показники держав, коли вирішують вкладати кошти, в цю країну або ні. До того ж із кожним пониженням рейтингу кредити дорожчають. Для економіки, яка потерпає від кризи, це дуже небажано. Тому єврокомісія і прагне захистити такі держави від витоку грошей. 

Станіслав Дубко, директор рейтингової агенції: «По странам, по которым будет отсутсвовать рейтинговая информация, инвесторы будут ещё более хуже относиться к ним. Т.е. полное отсутствие информации независимое о кредитоспособности той или иной страны будет трактоваться в негативную сторону.» 

Євросоюз ще влітку звинувачував провідні агентства світу у надмірній суворості до проблемних країн зони. Та, як свідчить поточна ситуація, оцінки компаній були справедливими.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 592