Екологи проти видобутку сланцевого газу в Україні. Пояснюють - технологія гідророзриву здатна отруїти ґрунтові води. Така проблема вже постала перед Сполученими Штатами.

Завдяки сланцевому газу із 2009-го Сполучені Штати стали світовим лідером із видобутку блакитного палива. Америці вдалося не лише позбутися залежності від імпортних поставок, а й здешевити ресурс на внутрішньому ринку. Минулого тижня тисяча кубометрів палива там коштувала близько 70-сімдесяти доларів - найменше за останні 10 років. Та виникли екологічні проблеми. Під час видобуту блакитного палива зі сланцю застосовують хімічні реагенти.

Читайте також : Экологи взяли под контроль сланцевый газ

Тетяна Тимочко, голова всеукраїнської екологічної ліги : " Це високотехнологічний процес. І американці його у себе застосовують. Але навіть за високої технологічної дисципліни, дотримання вимог і стандартів в Америці, вже має місце загрози для природного середовища. І саме тому Конгрес Сполучених Штатів прийняв рішення про таке широкомасштабне дослідження".

Тепер американці перевіряють 150-т тисяч проб ґрунтових вод. Та близько 70-ти тисяч екземплярів поверхневих вод. Українські екологи впевнені - навіть 1-2 проценти хімічного розчину, який застосовують під час буріння, здатні отруїти ґрунтові води. Тим паче, що зі свердловин на поверхню потім піднімають лише третину закачаної рідини.

Корисно знати : Число желающих добывать нефть на украинском шельфе растет

В'ячеслав Шестопалов, академік НАН України : " Це дуже помилкове рішення. Тому питання не про ризики. Питання в тому, що це буде екологічного катастрофа безумовно екологічного характеру у нас в Україні. На цих територіях".

Концерн Shell ответит за вред, нанесенный экологии?

А поки що в Україні розпочали розвідку запасів сланцевого газу. Компанія Shell цього місяця пробурила першу пробну свердловину у Харківській області. Розвідка запасів палива зі сланцю триватиме ще не менше ніж 3 роки. Лише після цього стануть зрозумілі справжні запаси ресурсу в Україні.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина добыча сланцевый газ промышленнность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1185