Миколі Азарову вистачило одного вечора, аби поспілкуватися в Москві зі своїм колегою Дмитром Медведєвим.   Центральними стали "газове питання" і запровадження утилізаційного збору на автомобілі.  Спочатку прем’єри поспілкувалися віч-на-віч. Потім  до них приєдналися  міністри з енергетики та керівники "Нафтогазу" й "Газпрому".

"Газпром" ждут тяжелые времена

Перегляду газового контракту у найближчій перспективі чекати не слід, прогнозують енергетичні експерти.  Газпром   наповнює бюджет Росії. А 2012-й - не найуспішний для концерну.  Торік монополіст став найбільш прибутковою енергетичною компанією у світі! А сьогодні вона втрачає гроші. У першому півріччі прибутки знизилися на третину, або майже на 5 мільярдів доларів.  Ще три мільярди євро цього року Газпром поверне європейським підприємствам. Які, як відомо, зуміли вибити собі 10 %  знижки на російський ресурс.

Дивіться також : Євросоюз піде на поступки Україні - угоду про асоціацію підпишуть уже в 2013

Олександр Нарбут, експерт із енергетики : " Украинские деньги интересуют Газпром, очень интересуют Газпром. В том числе для того, чтобы бюджет Газпрома был выполнен.  Здесь не экономика является ключевым аргументом. А ключевым аргументом является политическая игра, та стратегия высшего политического руководства России".

А саме - вступ до Митного союзу. Однак Україна,  як дівка на виданні -  не каже ані так, ані ні. Тим часом наша держава, на відміну від європейських компаній, купує палива менше. А платить - стільки ж. За 9 місяців цього року ми віддали  вже понад 10 мільярдів доларів. Хоча купив Нафтогаз   на 10 мільярдів кубів менше, ніж у 2011.  Свідомо. Через це російський монополіст погрожує звернутися до суду.

Україна й надалі відмовляється від Російського газу

Володимир Саприкін, експерт із енергетики : "  Газпром хоча і заявляє, що він буде подавати до арбітражу, ми бачимо, що цього не відбувається. І на мою думку, якщо були б в нього підстави, він вже давно подав би до арбітражу, і це була б не просто риторика. А якісь реальні дії".

Останнім часом вітчизняні чиновники хизуються контрактом на поставки німецького газу через ГТС Польщі. Однак їх обсяг - у сто разів менший, ніж потрібно Україні.  А реальним аргументом у переговорах паливо з Європи може стати після того, як з'явиться нова довгострокова угода. А поки що - змін у російсько-украЇнських відносинах чекати не слід.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: россия азаров соглашение газ україни
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 756