Цього року пенсіонери отримуватимуть свої кревні вчасно і без затримок. Навіть попри дефіцит Пенсійного фонду у майже 10 мільярдів гривен. Утім, експерти не надто оптимістичні. Кажуть,  частину надбавки "з’їдатиме" інфляція. У 2012-ому дефіцит бюджету Пенсійного фонду становитиме трохи менше, ніж 10 мільярдів гривень. Уряд затвердив кошторис установи. Чиновники кажуть: показник один із найнижчих за останні роки. На латання дірок кошти братимуть із головної скарбниці держави. Панікувати ж пенсіонерам не варто. Свої гроші вони отримуватимуть вчасно та у повному обсязі. Якщо затримки і будуть – лише у регіонах. І то на 2-3 дні. А нагодують людей... вибори.

Володимир Дзьобак, голова ради Всеукраїнської асоціації пенсіонерів: «Вибори зроблять все для того, щоби показати стабільність.  То єсть, сьогодні в угоду знову ж таки політичній доцільності здійснюються речі, які анти економічні. Не здійснюються, скажімо, я не знаю...10 кроків по збалансуванню і наповненню реального пенсійного фонду, наповненню бюджету країни.»

В Уряді обіцяють: протягом року зросте прожитковий мінімум. А з ним - і  мінімальні пенсії. Щоправда, люди похилого віку навряд чи стануть заможнішими. До основної суми додасться менше ста гривень. Крім того, значну частину надбавки проковтне інфляція.

Лідія Ткаченко, кандидат економічних наук: «Реальне зростання пенсій буде зовсім неістотне. Насправді. У нас передбачено, що інфляція буде становити десь 7-8%, якщо грудень до грудня. Але, як показує досвід, це мало вірогідно. Скоріше, може бути і 10%»

Пенсіонери отримують мізер, бо їх занадто багато. За статистикою, це 30% від загальної кількості населення. Ще одна проблема – процвітання тіньової економіки - зарплата у конвертах. Як наслідок – гроші не надходять до бюджету, як головного, так і пенсійного.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1386