Вартість бензину у Сполучених Штатах перевалила за психологічну межу в $4. Такі дані Американського управління енергетичної інформації.Деякі міста вже встановили рекорд. Приміром, у Сан-Франциско, за галон пального доводиться платити чотири з половиною долари.  Аналітики ж традиційно всю провину за ціновий «галоп» покладають на Іран.

Читайте також: Как будут снижаться цены на бензин

Ден Патрік, аналітик: «Будь-які геополітичні проблеми на Близькому Сході можуть викликати спалах цін на бензин у Сполучених Штатах. Така тенденція зародилася ще під час кризи 73-го року. І знову підтвердилася ситуацією, яка виникла навколо Ірану».

Прості американці у подорожчанні бензину звинувачують президента. Адже Барак Обама не втрачає жодної нагоди публічно заявити про боротьбу із цінами. Він уже пропонував скасувати пільги для паливних концернів. Конгрес виступив проти. Нині Обама намагається запровадити жорсткі стандарти економії для автомобілів. Так, президент планує заощадити до 8 тисяч доларів на кожній машині.

Парадокс: Бензин дорожчає, а американці активно скуповують автомобілі

Джим Б'янко, економіст: «Стратегія активного впровадження електромобілів може вплинути на вартість бензину. Але це доволі тривалий процес. І чекати результату раніше ніж за два-три роки не варто».

Американці ж стали ощадливішими. За даними соціологів, 12% припинили возити дітей до школи на власних авто. Іще 15% тепер ходять до супермаркетів пішки.

Украина — лидер по темпам роста цен на бензин

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 618