Риба - нереститься. У браконьєрів – гарячий сезон. Попри заборону на вилов з квітня по червень, у водойми кидають сітки, які дуже часто ставлять прямісінько в очеретах. Збирати їх їдуть рибінспектори. Ось це – рейд Київським водосховищем. У Держрибагентстві бідкаються, мовляв, тільки за місяць нересту зафіксували 560 порушень. З води дістали 257 заборонених знарядь лову.

Ловити рибу сітками – не можна. Утім, браконьєрів це не зупиняє. Рибінспектори кажуть, що іноді за день дістають з води понад 50 заборонених знарядь. Роблять це за допомогою ось такого якорю. Називають його кішкою.

Сергій Левченко, рибінспектор: «Опускаем так называемую кошку. Это груз с крючками. Ловится сетка и вынимается на борт. Вот рядом «Сенер» предыдущий, там поймали. Вот как раз сейчас там идет подъем».

Тарас Горобець, в.о. начальника Київдержрибохорони: «Ми розраховуємо на те, що навіть якщо ми не виявимо великої кількості сіток у водоймі, розголос який набуває від акції він вимусить чи примусить порушників прибрати свої знаряддя».

Якщо браконьєра спіймали – йому загрожує штраф. За вилов риби сітками порушнику доведеться сплатити від трьохсот сорока до шестисот вісімдесяти гривень. Щоправда, потім потрібно ще компенсувати збитки природі. Приміром, якщо впіймали окуня, маєте віддати 17 гривень за рибину. А ось за білого амура з гаманця попросять дістати аж 255.

Олександр Чистяков, представник асоціації рибалок України: «Сейчас для браконьеров не редки штрафы 100-150 тысяч гривен. Вот, например, я вернулся с Азова, мы задержали там вместе с рыбохраной, с пограничниками, с милицией 2 судна. Так ущербы нанесенные исчислялись на одном судне 5 миллионов 600 тысяч. На втором- 1,5 млн грн. Т.е. это ощутимо».

Фахівці порахували: щороку браконьєри виловлюють понад 6 тисяч тонн риби.  А ось розпізнати сітки тих, кому дозволено рибалити – дуже просто.

Сергій Левченко, рибінспектор: «На разрешенных сетях после 9 июня у пользователей будут вот такие бирочки. С номером, по которому можно определить, есть таблица специальная, по которой можно определить пользователя. В нерестовый период они все будут считаться запрещенными браконьерскими орудиями лова».

До слова, як стверджують фахівці, промисловим вилов риби в Україні дозволений тільки у 4 водоймах. На Десні, Дніпрі, Дунаї та Дністрі. А загалом, у нашій країні 72 тисячі річок.

Наталія Яровенчук, Олександр Павленко, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2624