Для повної перевірки СІЗО потрібно не менше ніж місяць. В іншому разі інспектування має бути раптове. Тоді для отримання реальної картини порушень вистачить однієї доби. Про це в інтерв’ю UBR розповів нардеп Володимир Ландік.

Для того, аби зафіксувати порушення, достатньо від п'яти скарг ув'язнених. Також він не виключає, що подібний контроль може вплинути на ставлення керівництва СІЗО до самих в'язнів. Скарги пишуть тільки тоді, коли терпіти більше не можуть. Перевірки спровокував  сюжет  журналіста Костянтина Усова  про жахливі умови перебування арештантів у Лук'янівському СІЗО. Після цьОго президент Віктор Янукович доручив організувати ревізії у слідчих ізоляторах по всій країні. Нині їх проводить Генпрокуратура. Результати перевірки Лук'янівського СІЗО оголосять після 13 квітня.

Віктор Швець, голова комітету ВР з правохоронної діяльності: «Я думаю, що в крайньому випадку покарають керівника СІЗО, можливо там ще найдуть якихось стрілочників, заступників, помічників. І на цьому все завершиться. Якусь одну камеру відремонтують, приберуть, запросять журналістів, скажуть6 от бачите, як ми зробили, ми вже все поправили».

Володимир Ландік, речник пенітенціарної системи (1972-1994): «З цим шуткувати не треба, тому що у президента є інформація з різних джерел. І він її якщо звірить, а там неправду сказали, то люди не тільки можуть не мати своєї роботи, а може бути ще й гірше».

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 457